Пенсіонери Черкащини отримуватимуть підвищені виплати

Постановою від 23 лютого в Україні провели індексацію пенсійних та страхових виплат. Про те, як зміняться пенсії на Черкащині розповіла заступниця начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області Тетяна Хилик.

Про це повідомляє ПроВсе, пише "Шполяночка+".

Завдяки індексації понад 374 тисячі черкащан уже в березні отримають підвищені розміри пенсій. Середній рівень зростання пенсії на Черкащині складає 271 гривню.

Зазначимо, що індексації підлягають пенсії, призначені до 31 грудня 2023 року включно. Коефіцієнт індексації — 1,0796.

- Перерахунки проведені першочергово для 254 тисяч цивільних пенсіонерів, які отримують пенсії на загальних підставах. Проведено перерахунки 17 тисячам пенсіонерів силових відомств, 2,5 тисячам осіб, які отримують пенсії по інвалідності внаслідок захворювання або каліцтва, внаслідок Чорнобильської катастрофи. Також будуть проведені перерахунки щомісячних страхових виплат трьом тисячам потерпілих від нещасних випадків на виробництві. Крім цього вже проведені перерахунки й збільшено на 8% пенсії науковцям, державним службовцям, працівникам органів місцевого самоврядування, - зазначила Тетяна Хилик.

Постановою передбачено індексацію:

 • Показника середньої заробітної плати в Україні, з якої сплачено страхові внески та який враховусться для обчислення пенсій, призначених відповідно до законів України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (особам із числа військовослужбовців строкової служби).

До пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», розмір яких після індексації не підвишується, встановлюється щомісячна доплата в розмірі 100 грн.

 • Розмірів пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (крім осіб з числа військовослужбовців строкової служби), із урахуванням розмірів індексації, встановлених із 1 березня 2022 року та 1 березня 2023 року.
 • Мінімальних розмірів пенсій по інвалідності особам з інвалідністю з числа військовослужбовців.
 • Мінімальних розмірів пенсій по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання внаслідок Чорнобильської катастрофи.
 • Пенсії за особливі заслуги перед Україною, встановленої реабілітованим борцям за незалежність України у ХХ столітті, у розмірі 4 200 грн.
 • Розмірів пенсій, призначених відповідно до Законів України «Про державну службу», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про статус народного депутата України», «Про наукову і науково-технічну діяльність».

Постанова передбачає додаткові гарантії мінімальних пенсійних виплат:

 • Розмір пенсії непрацюючих пенсіонерів, які досягли віку 65 років та отримують пенсію, призначену вілповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», мають страховий стаж 35 років чоловіки та 30 років жінки, не може бути нижче 3 370 грн.
 • У пенсіонерів, яким виповиилося 80 років та які отримують пенсію, призначену відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», мають страховий стаж 25 років чоловіки та 20 років жінки, розмір пенсійної виплати не може бути нижче 3 370 грн.
 • У пенсіонерів віком від 70 до 80 років, які мають страховий стаж 35 років чоловіки та 30 років жінки, розмір пенсійної виплати не може бути нижче 3 240.

Пенсіонерам, яким виповнилося 70 років, але їх страховий стаж менше 35 років у чоловіків та 30 років у жінок, мінімальна пенсійна виплата обчислюсться в розмірі, пропорційному до набутого страхового стажу, виходячи з розміру мінімальної виплати 3 240 грн. При цьому розмір пенсійної виплати за наявності страхового стажу не менше ніж 25 років у чоловіків і не менше ніж 20 років у жінок із числа осіб у віці від 75 до 80 років не може бути меншим ніж 3 240 грн.

 • У пенсіонерів віком до 70 років, які мають страховий стаж 35 років чоловіки та 30 років жінки, у осіб з інвалідністю І групи розмір пенсійної виплати не може бути нижче 2 980,00 грн.
 • У інших категорій пенсіонерів, які не працюють, розмір пенсійної виплати не може бути нижче 2 725,00 грн.

Розмір збільшення пенсії в результаті вищезазначених перерахунків не може бути меншим за 100 грн та більшим за 1500 грн.

- Максимальний розмір доплати - 1 500 грн - буде виплачений тим особам, у кого розмір пенсійної виплати, наприклад, на сьогодні складає понад 19 000 грн, - пояснила Тетяна Хилик.

Крім того, відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» із 1 березня 2024 року разом із щорічною індексацією пенсій здійснюється перерахунок пенсій, надбавок, підвищень та інших доплат до пенсії з урахуванням розміру прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб, встановленого на І січня 2024 року.

У зв'язку зі зростанням прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб з 2093 грн до 2361 грн збільшуються розміри мінімальної пенсії за віком та доплати за понаднормовий стаж (непрацюючим пенсіонерам), надбавок та підвищень, мінімальних пенсійних виплат, максимальної пенсії, які залежать від прожиткового мінімуму.

- Пенсії в нових розмірах пенсіонери вже отримають починаючи з 4 березня цього року і будуть отримувати відповідно до встановлених графіків. Всі зазначені перерахунки вже провели. Переглянути розмір проведеного перерахунку вже можна в особистому кабінеті на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України, - додала заступниця начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області.

Коментарі