Передсвяткові пригоди в центрі села

Ось і минув цей зовсім непростий 2017 рік, протягом якого було частково реформовано Шполянський район, створено дві ОТГ: Шполянську і Матусівську. В кожному населеному пункті  цей рік пройшов по різному, в силу тих чи інших обставин та місцевих особливостей.

Ось і в нашому Лебедині було багато проблем, що вимагали вирішення, багато зроблено, хоча не завжди ефективно і раціонально використовувались кошти сільського бюджету. У частини депутатів було багато розбіжностей з сільським головою Олексієм Рудасом. Але, коли одні розуміють дискусію і суперечки як пошук компромісу та істини, то інші сприймають їх як особисту образу і шукають спосіб помсти.

Після останньої сесії 22 грудня депутати Лебединської сільської ради, прийнявши бюджет села на 2018 рік, вирішили поцікавитись, чи буде новорічна святкова ілюмінація в центрі села, адже попереду свята і жителі висловлюють бажання бачити своє село гарним. Андрій Полтавець, розуміючи важливість цього заходу, від імені Лебединського насіннєвого заводу проспонсорував придбання гірлянд для святкового прикрашення центру села і створення  новорічного настрою в односельчан.

Працівники сільради змушені були відмовитись від виконання роботи з придбання і облаштування святкової ілюмінації біля приміщення рідної сільської  ради — місця своєї роботи, тож відповідальність на себе взяли депутати і небайдужі жителі села: Людмила Литвин, Руслан Сидоренко, Руслан Петровський, Іван Поскребишев, Олександр і Максим Бондаренки, Валентин Литвин, Руслан Святський, Людмила Жовнір, Віктор Мороз. Уже через день команда мала 300 м гірлянд і приступила до облаштування, керував монтажними роботами Олександр Бондаренко. А робота не проста: продумати геометрію візерунку, підібрати відповідні гірлянди, лазити по деревах, по драбинах, приєднувати електродроти. Цілий день чоловіки працювали і залишилось всю цю красу підключити до електромережі.

Куди ж треба підключитися, коли  все це знаходиться біля сільради? Та звісно ж, у приміщенні сільської ради! Еге ж, та не так сталося, як бажалося! Працівники сільради призналися  нашим майстрам, що пан голова по телефону їм сказав: «Не підключать!» («А Баба Яга — проти!»), а коли хлопці підключились з кабінету бухгалтера, то через кілька хвилин жінка вийшла плачучи, бо пані секретар Надія Рудас, палаючи праведним гнівом, роз’яснила «кого треба слухатись, якщо хочеш працювати». Ну, ви ж, певно, помітили, що до складу ініціаторів увійшла ота «група невдоволених», яку пан голова і його дружина — пані секретар — на дух не переносять! А подібні зазіхання на чиїсь успіхи чи ініціативу у пана голови трапляються. Щоб більше козаки у центрі села не сміли проводити урочистості, то він сподобився  пошкодити трубу для флагштоку: молотком власноруч попідбивав стінки труби, щоб флагшток не ввійшов! Ну, а що вже говорити про сміттєві баки, вивезені головою від школи?

Звісно, підводити людей ніхто не збирався. Ситуацію врятував підприємець, депутат сільської ради Іван Поскребишев: «Я живу у центрі села, люблю своє село і хочу, щоб воно було гарне». Тож він дозволив підключитись від його будинку. І зараз наш центр села вечірньої пори сяє кольоровими вогниками і дарує всім святковий настрій! Ми щиро вдячні за спонсорську допомогу керівництву ГК «LNZ». А вам, пане голово, радимо не розпочинати рік Собаки собачими склоками!

Олександр ШЕВЧИК, депутат Лебединської сільської ради