Переходимо на літній час

Перехід на літній час традиційно проходить в останню неділю березня. Цього року стрілки будуть переведені на годину вперед в ніч з 28 на 29 березня. Переведення здійснюють згіднo з поcтанoвoю Кабінету мініcтрів України №509 вiд 13 трaвня 1996 року «Пpо порядок чиcлення часу нa території України» .

І українці традиційно зіткнуться з трудно­щами, порушивши свій режим сну і почавши жити не за природним для України часом. Адже астрономічним для України є зимовий час.

У 2011 році вже намагалися відмовитисявід переведення стрілок. Тоді Рада прийняла постанову, згідно з якою в Україні скасовувався перехід на зимовий час. Але вже в 2012 році де­путати передумали.

Варто зазначити, що першим ідею літнього часу запропонував Бенджамін Франклін. Од­нак на ділі перехід на літній час вперше в світі здійснили тільки у 1908 році у Великобританії за­вдяки зусиллям короля Едварда VII.

За задумом, це повинно допомогти в економії електроенергії. Але наскільки виправдана така економія ціною психологічних стресів звичайних людей — досі спірне питання.