Переможцями районного етапу всеукраїнського конкурсу «Галерея кімнатних рослин» стали юні натуралісти з Лебедина

Наші зелені друзі, окраса нашого житла — як тільки ми не називаємо кімнатні рослини. Коли надворі холодно, зелене листя опало з дерев, а земля стає сірою, погода похмурою — радість і задоволення приносять кімнатні рослини. Вони роблять наш дім теплим, затишним, прикрашають зимові довгі вечори, поліпшують настрій.

Щорічно в школах міста та району проводиться районний етап Всеукраїнського заочного конкурсу-огляду внутрішнього та зовнішнього озеленення навчальних закладів «Галерея кімнатних рослин». В цьому році творчо підійшли до виконання завдань конкурсу гуртківці Шполянської районної станції юних натуралістів (гурток «Юні друзі природи»), який працює на базі Лебединського НВК «ДНЗ-ЗОШ І—ІІІ ступенів №1» під керівництвом Т.І.Медяник.

В рамках конкурсу «Краще озеленення класу» діти перерахували всі кімнатні рослини в класах і визначили найкращі рослини у кожному. Переможцями шкільного конкурсу у Лебединському НВК №1 стали учні 10 класу (у класі 55 кімнатних рослин); друге місце посіли учні 6 класу (53 рослини); на третьому місці — вихованці дитячого садочка (44 рослини). Крім цього діти провели досліди, в яких визначили кислотність соку кімнатних рослин, вплив мінерального живлення на ріст і розвиток рослин, провели паспортизацію кімнатних рослин.

Переможцями у районному етапі Всеукраїнського конкурсу «Галерея кімнатних рослин» стали: І місце — гурток «Юні друзі природи», який працює на базі Лебединського НВК «ДНЗ-ЗОШ І—ІІІ ступенів №1» під керівництвом Т.І.Медяник; ІІ місце — гурток «Юні друзі природи» Шполянської районної СЮН під керівництвом Н.А.Дубик; ІІІ місце — гурток «Домашні улюбленці» Шполянської районної СЮН, який працює на базі Шполянської ЗОШ І—ІІІ ступенів №3-гімназії під керівництвом І.В.Дудич. Їхні роботи передані до Черкаського обласного центру роботи з обдарованими дітьми для участі у обласному етапі.

Світлана ПЕРЕМОТ, методист Шполянської районної СЮН.