Перевірки: як працюють в умовах карантину шполянські магазини, перукарні та інші заклади

Фахівцями Держпродспоживслужби, спільно з фахівцями Шполянської міської ради ОТГ в Черкаській області, поліцією проведено перевірки магазинів, закладів громадського харчування, ринку, перукарні, салонів краси та інших закладів.

 Перевірки були спрямовані на дотримання суб’єктами господарювання встановлених вимог в умовах адаптивного карантину по запобіганню поширення на території району коронавірусу COVID-19 та дотримання вимог санітарного законодавства, а саме:  дотримання режиму носіння захисних масок (рукавичок), дотримання соціальної дистанції, забезпечення спиртовмісних антисептиків (60-70%), проведення належного прибирання та дезінфекції в приміщенні, дотримання правил особистої гігієни персоналом та здійснення визначених заходів в закладах громадського харчування, на об’єктах торгівлі продовольчими та непродовольчими товарами, ринку, салонів краси, перукарень та інше.

 Перевірки комісією проводились в присутності власників магазинів, старших продавців.

– Продавцями закладів торгівлі та громадського харчування  не в повному обсязі виконуються рекомендації Міністерства охорони здоров’я України постанови головного державного санітарного лікаря та Держпродспоживслужби України щодо проведення профілактичних заходів з метою недопущення поширення серед населення коронавірусу,– – повідомила начальник Шполянського районного управління Держпродспоживслужби Лариса Погасій. – У більшості перевірених магазинів та закладів громадського харчування на підлозі перед касами та барними стійками не встановлено відповідних міток з метою дотримання дистанції, не всі продавці забезпечені достатньою кількістю засобів захисту органів дихання, гумових рукавичок, спиртовмісних антисептиків. Відсутні інформаційні матеріали, не проводиться температурний скринінг працівникам закладів, не дотримуються використання одноразового посуду. Продавці працюють без санітарного одягу, не проведено забезпечення дезінфекційного режиму, відсутні рушники одноразового використання, тощо. Часто основними порушниками були самі покупці, відвідуючи заклади без захисних масок та без дотримання дистанції.

Тож фахівцями Держпродспоживслужби району складено 12 протоколів про адміністративні правопорушення.

          Під час перевірки з суб’єктами господарювання та продавцями магазинів було проведено бесіди,  надані консультації щодо попередження розповсюдження коронавірусу. Суб’єктам господарювання закладів торгівлі та сфери обслуговування було надано пропозиції про посилення профілактичних і протиепідемічних заходів щодо недопущення виникнення та поширення випадків захворювань на гостру респіраторну хворобу, спричинену коронавірусу COVID-19. Перевірки тривають.