Період відпустки по догляду за дитиною до трьох років зараховується до страхового стажу

У зв'язку з тим, що скасовується виплата допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, внесено зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування». Платниками єдиного соціального внеску будуть особи, які доглядають за дитиною до досягнення нею трирічного віку й відповідно до закону отримують допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та/або при народженні дитини.

Власне відпустка по догляду за дитиною залишається, але допомога у зв'язку з перебуванням у ній, не виплачується. Залишається лише допомога при народженні дитини, яка з 1 липня 2014 року призначається в єдиному розмірі — 41280 гривень незалежно від того, яка дитина за черговістю.

З метою збереження права громадян на зарахування їм часу догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку до трудового стажу, органами соціального захисту населення здійснюються відрахування до Пенсійного фонду України за непрацюючих одержувачів допомоги при народженні дитини. Органи Пенсійного фонду продовжують здійснювати заходи контролю достовірності даних, поданих до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Управління соціального захисту населення Шполянської райдержад-міністрації є страхувальником для осіб, які доглядають за дитиною до досягнення нею трирічного віку та відповідно до закону отримують допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та/або допомогу при народженні дитини. При цьому єдиний внесок нараховується на суму допомоги при народженні дитини (крім суми, яка виплачується одноразово) та/або суми допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, нарахованої за базовий звітний період. У разі якщо отримувачем допомоги є жінка, яка народжувала, вона є застрахованою в період отримання зазначених вище допомог незалежно від того, чи сплатив за цей період роботодавець за неї внески на суму допомоги по вагітності та пологах, чи ні.

Таким чином, тим, хто з 1 липня 2014 року виходить у відпустку по догляду за дитиною до трьох років, цей період зараховуватимуть до страхового стажу.

Світлана КОЛЯДА,
начальник відділу надходження, прогнозування платежів управління Пенсійного фонду України в Шполянському районі.