Перший крок до екологічної культури зроблено

На останній сесії Шполянської міської ради народні обранці виділили кошти на капітальний ремонт доріг, підтримку комунальних підприємств, закладів освіти та культури.

На порядку денному у змінах до рішення «Про бюджет Шполянської міської ОТГ на 2018 рік» депутати проголосували за передачу частини коштів із загального фонду до спеціального, які використають на капітальний ремонт доріг. Сума становить 2 мільйони 300 тисяч гривень, із яких 400 тисяч гривень – на тротуари.

На підтримку комунальних підприємств громади – КП «Благоустрій» та КП «Комунальник» – спрямували 628 тисяч гривень. А 191 тисячу 300 гривень виділили на поліпшення освітньої та культурної бази громади. Значна частина грошей піде на капітальний ремонт їдальні Скотарівського НВК – 61 тисяча 800 гривень та 95 тисяч гривень використають на стелю в міській ЗОШ № 5.

Депутати зробили перший крок до вирішення проблеми сміття в громаді, затвердивши Програму поводження з твердими побутовими відходами на території Шполянської міської об`єднаної територіальної громади на 2018–2020 роки.

Програму розробила депутатська тимчасова контрольна комісія, яку створили на початку червня. Депутати майже два місяці спільно з профільними відділами та комунальними підприємствами детально вивчали стан сміттєзвалища, комунальної техніки та засоби збирання, утилізації сміття як у місті, так і в селах громади. Після того депутати ознайомилися з найкращими практиками поводження з твердими побутовими відходами в Україні, взяли до уваги приклади інших ОТГ і міст.

Поводження зі сміттям – одне з найактуальніших питань сьогодні, а у Шполянській ОТГ у селах взагалі немає власних комунальних підприємств. Тож ухвалення Програми – це лише перший крок до так званої екологічної культури, яка потребує не лише багато часу, а й чималих коштів.

Програма передбачає декілька складових. Насамперед це повне охоплення території населених пунктів громади послугами зі збору та вивезення ТПВ. Упорядкування сміттєзвалища. Поступове оновлення контейнерного господарства та сміттєвозів для впровадження системи роздільного збирання твердих побутових відходів. Підвищення рівня відповідальності та екологічної культури населення. Створення потужностей з сортування ТПВ на сміттєзвалищі.

Коментуючи цю подію на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook, керівник соціальних проектів МХП Ірина Ванникова написала, що відтепер у Шполянській ОТГ чітко знатимуть куди рухатись, аби питання утилізації ТПВ перестало бути проблемою.

«Я вважаю, що розуміння та підтримка депутатського корпусу в удосконаленні сфери поводження з відходами дуже важливі для громади. Зрозуміло, що одразу знайти кошти на всі заходи Програми нереально, але якщо об’єднати державну підтримку, роботу громади та допомогу соціально відповідального бізнесу, то згодом усе вдасться», – зазначила Ірина Ванникова.

ПОСТ:

Вирішення проблем поводження з твердими побутовими відходами є одним із першочергових у створених ОТГ. Нещодавно Шполянська міська громада серйозно взялась за це питання. Тож на останній сесії депутати затвердили Програму поводження з ТВП у громаді на 2018–2020 роки. Відтепер у Шполянській ОТГ чітко знатимуть куди рухатись, аби питання утилізації ТПВ перестало бути проблемою. Я вважаю, що розуміння та підтримка депутатського корпусу в удосконаленні сфери поводження з відходами дуже важливі для громади. Зрозуміло, що одразу знайти кошти на всі заходи Програми нереально, але якщо об’єднати державну підтримку, роботу громади та допомогу соціально відповідального бізнесу, то згодом усе вдасться.