Петра Порошенка в Словенії зустрічала і голова української діаспори зі Шполи

УКРАЇНА І СВІТ

8 листопада Президент України Петро Порошенко побував з офіційним візитом у Словенії. Під час зустрічі з Президентом Республіки Словенія Борутом Пахором обговорено ситуацію щодо російської агресії на Сході нашої держави та незаконної анексії Криму. Глава держави подякував за вагому допомогу словенських друзів українцям, які постраждали внаслідок російської агресії. За його словами, дуже символічним є акт, коли 240 українських дітей-сиріт, які залишились сиротами внаслідок російської агресії, мали можливість відпочити в Словенії і на власні очі переконатися у перевагах європейського вектору розвитку нашої держави.

Президенти домовились розширити співробітництво України і Словенії в рамках міжнародного трастового фонду з підвищення рівня безпеки людини, офіс якого нещодавно був відкритий в Києві», Президент Словенії висловив підтримку політики відкритих дверей щодо НАТО, і Словенія готова надати допомогу у проведенні реформ, які наближають Україну до міжнародних стандартів безпеки. Президент зазначив, що і прийняття Стратегічного оборонного бюлетеня, і реформування сектору безпеки і оброни у відповідності до стандартів НАТО значно підвищили ефективність дій у цьому важливому напрямку. Про це повідомляється на офіційному сайті Глави держави.

А от детальніше про подію розповіла «Шполяночці+» голова словенського громадського об’єднання української діаспори КТ «Київ-Любляна» Інна ДЕМЧЕНКО-ФРЕЛІХ — родом зі Шполи. Подаємо її розповідь.

Григорій Сковорода — зв’язковий українсько-словенської дружби

Відкриття пам´ятника Г.С.Сковороді (автор скульптури — харків’янин азербайджанського походження, Сейфаддин Гурбанов) було лише коротким епізодом у довгому та насиченому різними зустрічами та урочистостями візиті Президента Порошенка. Наразі пам´ятник залишиться в Любляні, як і «лава дружби», яка знаходиться напроти, як символ взаємоповаги та дружби між Україною та Словенією. Пан Президент пожартував, що можливо на цій лаві дуже скоро сидітиме якийсь словенський хлопець та українська дівчина або навпаки... Чому ні?

Європейці мало знають
про Україну

Європа змінюється, і хоче вона того чи ні, молодь України широко крокує в її бік. Українці знають та поважають Європу та її демократичні цінності. А ось про Україну європейці, на превеликий жаль, знають небагато і часто не найкраще, звичайно, завдячуючи нашим «чесним» політикам та «братській невпинній пропаганді», яка стирає позитивну картинку України «в ядерний попіл».

Та ми, українці, знаємо про себе і погане, і хороше. Ми працюємо над собою. У цьому, ми, до речі, сповідуємо філософію Сковороди, який казав, що одним із найбільш складних завдань людини на цьому світі є пізнання самого себе. Так ось, лава для українців є символом. Ніколи не задумувалися? Майже біля кожної української хати, за парканом, знаходиться лава, на якій цікаві та допитливі українці після тяжкої праці сідали та, лускаючи насіння, обговорювали свій день, цікаві події, та що там, і сусідів теж.

Петро Порошенко
пообіцяв відновити
повітряний зв’язок
з Любляною

Петро Олексійович теж багато мандрує, хоч він і не філософ, а політик. Не дивлячись, що він має досить веселу вдачу, вміє жартувати та є вдалим оратором, робить конкретні дії, підписує важливі документи та робить сміливі заяви. Так було і цього разу. Приємною новиною, окрім спільної Декларації Президента України та Президента Республіки Словенія про «підтвердження своєї відданості основоположним принципам та нормам міжнародного права, зафіксованим у засадничих документах ООН і ОБСЄ, зокрема, повазі до незалежності, суверенітету, непорушності кордонів та територіальної цілісності держав…» стала також про відновлення повітряного зв´язку між Любляною та Києвом. Почекаємо реальних результатів, але ця подія є довгоочікуваною, бо взагалі було дивно, навіщо цей зв´язок свого часу припинили.

Тож українці Словенії розійшлися після недовгої зустрічі з Президентом Порошенком у гарному, піднесеному настрої. Їх приємно вразила несподі-вана пропозиція Президента сфотографуватися разом, що вони всі й зробили. Люди відчували піднесення, гордість, хоча було й розчарування занадтою повільністю реформ та їх реальним, іноді зовсім неефективним, втіленням. Очікування цього разу занадто великі!

І один у полі пікетуючий

Звичайно, люди розуміють складність ситуації, чекають реформ, перемоги над корупцією, тому, незважаючи на урочисту подію, відбувся навіть одиночний пікет проти корупції у владі, але громада цього разу не згодилася підтримати пікетуючого, хоч і з розумінням поставилася до вимог пікету. Сказали, що це не зовсім вдалий час та місце...

Після урочистостей, фотографування та потискання рук з українцями Словенії, Президент вирушив далі ладнати політичні та економічні справи. Увечері відбулася офіційна вечеря, на яку було запрошено політичних діячів, які підтримують Україну, бізнесменів та представників інтелігенції обох країн.

Не без проросійських адептів,
або все буде добре!

Медіаефект приїзду Президента України був, на жаль, не зовсім гучним. Бемолем стала сама дата візиту, дата виборів в США, найбільш очікуваних виборів у всьому світі. Інформації про його візит не було до останнього, хоча Україна і є найбільшою європейською країною… Тому стало трохи сумно, особливо, якщо пригадати помпу та десятидобову гарячку, безперервні трансляції про Росію та її велич на всіх словенських телеканалах та інших ЗМІ напередодні приїзду Путіна. Про Україну ж ні слова... Тут, до речі, українців деякі так міцно «люблять», що одна маргінальна організація (вони думають, що вони ліві) навіть готувала протест проти «українського неонацизму», але вони запізно подали прохання до поліції, тож дозволу не отримали. Звичайно, ця суміш так званих лівих регулярно підживлюється російськими ЗМІ і напевно що фінансується, але залишаймося оптимістами, бо ми боремося лише за свою країну, за її спокійне та мирне майбутнє.

Тож, ми обов´зково переможемо! «Все буде добре!» — так сказав Петро Порошенко.