Підбито підсумки за рік минулий, намічено плани на наступний

Серпнева конференція освітян, яка відбулась минулого тижня в кіноконцертній залі «Космос», зібрала на традиційну зустріч керівників закладів освіти, сільських голів, педпрацівників, ке-рівників методоб’єднань, голів профкомів та батьківських комітетів, вчителів, які йдуть на заслужений відпочинок, новопризначених молодих педагогів, працівників відділу освіти та методичного кабінету.

Вітання та грошові премії
Від імені учасників конференції лягли квіти до підніжжя пам’ятника Тарасу Шевченку, обеліска Слави, пам’ятного знаку Героям Небесної сотні. Хвилиною мовчання вшановано пам’ять людей, котрі віддали життя за наше сьогодення та тих, хто пішов у вічність впродовж минулого року.
Всіх педагогічних працівників, які напередодні навчального року вийшли на заслужений відпочинок, запросили на сцену, подякували за їхню багаторічну працю. Від їх імені до учасників заходу звернулися директор Шполянського Будинку школярів Катерина Дудник та вчитель математики Товмацького НВК Олексій Заскалета.
До привітань долучилась і ГК «ЛНЗ». Їі представник Сергій Струк привітав усіх педагогів району з початком нового навчального року, подякував тим, хто віддав освітянській роботі більшу частину життя і нині йде на заслужений відпочинок.
― Вчителям сьогодні доводиться працювати у надзвичайно складний час, зазначив Сергій Михайлович.― Адже триває війна на сході, обмежені фінансові можливості державних та місцевих бюджетів. Все це диктує нові вимоги і нові умови вчительської праці. Саме тому ГК «ЛНЗ» активно підтримує розвиток освітньої галузі в районі.
15 років компанія «ЛНЗ» працювала над утвердженням себе на національному агроринку, налагодженням співпраці з компаніями-лідерами в рослинництві. Сьогодні вона вийшла на найвищий рівень виробництва насіння в Україні з площами близько 5 тис. 200 га кукурудзи та 800 га соняшнику. У сезон забезпечуємо роботою одночасно до 3 тис. осіб. Серед іноземних партнерів ― компанії зі світовими іменами. Тепер ми маємо можливість і хочемо реалізувати багато проектів, одним із яких є підтримка освітньої галузі. В цьому році для підготовки навчальних закладів до нового навчального року вже виділено близько 220 тис. грн.
Також ми вирішили до нового навчального року на освітянській конференції підтримати вчителів, які виходять на заслужений відпочинок, молодих вчителів і тих, хто має кращі досягнення.
Наша компанія впроваджує в нашому районі і інші соціальні проекти, проводить ремонти доріг, підтримує професійний спорт, змагання з футболу, благодійні ярмарки для збору коштів воїнів АТО, енергозберігаючі проекти.
Все це ми робимо і робитимемо для своїх земляків, бо живемо і працюємо на цій землі, ― наголосив представник ГК «ЛНЗ».
Сергій Струк разом з головою ради голів профкомів закладів освіти Олегом Тішковим вручив педагогам, які йдуть на заслужений відпочинок, подяки і премії. А з начальником відділу освіти Павлом Вербівським привітав дванадцять молодих вчителів, які щойно поповнили освітянську родину району, вручивши їм вітальні листівки та подарунки.

Соціальна відповідальність має стати ідеологією та практикою українського бізнесу
Голова Шполянської РДА Володимир Потапенко, виступаючи перед освітянами, зазначив, що напередодні мав за честь на запрошення Департаменту освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації презентувати досвід співпраці влади, біз-несу й громади у розвитку освітньої галузі Шполянщини на обласній серп-невій педагогічній конференції.
― В рамках соціального партнерства та співпраці з місцевими орендарями земель вдалося досягнути добровільної згоди щодо делегування коштів бізнесу на покриття сум, яких не вистачає, щоб утримати школи впродовж 2015—2016 навчального року. На цей час підписано угоди між районною радою, відділом освіти та сільськими радами про делегування коштів на часткове утримання навчальних закладів до кінця бюджетного року на суму 524 тисячі 692 гривні при потребі в 1 мільйон 154 тисячі гривень, — повідомив керівник.
― Разом з освітянами ми зрушили з місця принцип, який варто зробити масовим: соціальна відповідальність має стати ідеологією та практикою українського бізнесу. Ознакою соці-альної відповідальності кожного під-приємства повинна бути системна, добровільна, доброчинна участь у розвитку школи.
Як зазначив голова РДА Володимир Потапенко, цього року навчальним закладам Шполянщини надано вагому підтримку у проведенні ремонтних робіт на суму понад 3 мільйони 300 тисяч гривень, що на 2,5 мільйони більше, ніж у минулому році, з них понад 1 мільйон гривень — сільськогосподарськими товариствами; майже 600 тисяч — за кошти батьків. 774 тисячі гривень — кошти сільських рад, з них 400 тисяч — на харчування та оздоровлення учнів, 100 тисяч гривень ― кошти обласної ради; 736 тисяч гривень — районної ради; 618 тисяч гривень ― кошти, виділені Шполянською міською радою, а також 68 тисяч гривень — надані депутатом Черкаської обласної ради В.Ю.Шварцманом та 29 тисяч — народним депутатом України Г.Б.Бобовим.
Насамкінець керівник району пообіцяв освітянам, що мережа навчальних закладів Шполянщини повністю збережеться і кожен вчитель отримуватиме обіцяні 20% хоча б до певного рівня самоповаги до себе, як представників професії, що готує нові покоління до життя.

Відзначено досягнення вчителів
У своїй доповіді «Про підсумки розвитку дошкільної, загальної, середньої та позашкільної освіти Шполянщини у 2014—2015 навчальному році та заходи щодо подальшого розвитку навчальних закладів у 2015—2016 навчальному році» начальник відділу освіти Павло Вербівський вказав на основні цінності та пріоритети, проаналізував стан збереження мережі шкільної освіти, методичну роботу та торкнувся ряду інших важливих питань щодо розвитку галузі.
Завідувачка райметодкабінету від-ділу освіти Оксана Курінна презентувала тему «Про результати ДПА з української мови та зовнішнього незалежного оцінювання ― 2015», методист Тамара Кравченко ― «Нові горизонти іншомовної освіти», заступник директора з виховної роботи Лозуватської ЗОШ Олена Згурська ― «Формування системи патріотичного виховання учнівської молоді в умовах сучасної школи».
За традицією педагогам презентовано виступ учнів та педагогів Яро-славківського навчально-виховного комплексу «Дошкільний навчальний заклад-загальноосвітня школа І—ІІ ступенів».
Наприкінці конференції відзначено досягнення вчителів, учнів, педагогічних колективів району, всі вони отримали заслужені нагороди та вітання.
Окрім грамот, дипломів, подяк від ГК «ЛНЗ» освітяни отримали й грошові премії.
Директор Сигнаївського НВК «ДНЗ-ЗОШ І—ІІІ ступенів» Людмила Свердел, вчитель української мови і літератури Тетяна Струк та початкових класів Антоніна Павленко зі Шполянської ЗОШ №1 нагороджені Почесними грамотами облдержадміністрації, райдержадміністрації та районної ради. Від Групи компаній «ЛНЗ» їм вручено телевізори.
― Сподіваємося, що цей приклад партнерства, підтримки і вшанування нелегкої праці вчителя, який започатковує група компаній ЛНЗ, стане взірцем для тих, хто прагнутиме, працюючи на землі, завжди бути поряд зі школами, ― зазначили керівники освітянської галузі.
За підсумками роботи конференції розроблено рекомендації її учасників.
«Шполяночка+» бажає усім освітянам району вдалого початку нового навчального року, якнай-повнішої реалізації добрих намірів і життєвих планів, сили та натхнення.
Лариса БАЧИНСЬКА.