Пільгове зубопротезування продовжиться у приватного лікаря

  Проблема із не окупністю зубопротезної лабораторії при стоматологічному відділенні Шполянської центральної районної лікарні існує вже декілька останніх років. Через неспроможність сплачувати по рахункам доводиться йти на її закриття. Однак, як запевнив головний лікар Шполянської ЦРЛ  Василь Уманець, пільгове обслуговування населення, яке є досить зручним для багатьох громадян, продовжиться в іншому форматі. У наступному році планується укласти відповідну угоду з приватною клінікою «Призма», де шполяни-пільговики зможуть отримувати послуги.

Отже, вимушена оптимізація не порушить прав громадян.

  У Водяному придбали житло для лікаря

  Для головного лікаря Водянської амбулаторії загальної практики сімейної медицини у 2017 році громадою придбано житло. За кошти сільського бюджету та фінансової допомоги СТОВ «Урожай» і приватного підприємця Володимира Плохути не лише купили будинок, а й здійснили повноцінний капітальний сучасний ремонт — збудували каналізацію, вбиральню, монтували систему опалення і піролізний котел, замінили вікна та двері, підбили стелю тощо. Про це повідомила сільський голова Водяного Наталія Кирченко.

  — Таким чином ми створили мотиваційні умови для того, щоб у селі міг жити і працювати лікар, обслуговуючи населення, — каже Наталія Петрівна. —  тим більше, що наш лікар — молода жінка, нещодавно здобула вищу медичну освіту. Таким молодим спеціалістам потрібно всіляко допомагати і мотивувати залишатися працювати в селі.     

  Районний бюджет підтримує пожежників

  На суму 350 тис грн. у поточному році придбали матеріальних засобів для особового складу Шполянського районного відділу Управління ДСНС України у Черкаській області. Кошти виділено в рамках діючої у 2016-2020 роках районної програми забезпечення пожежної і техногенної безпеки. Так, завдяки виділеному ресурсу, закуплено компресор, взуття, надувний човен та інші необхідні для виконання повноважень засоби.