ПІСЕННИЙ ДАРУНОК ДЛЯ СЕРДЕГІВЧАН

Сердегівка — одне з найменших сіл Шполянського району, де проживає всього 190 осіб, з яких 30 дітей. Але місцеві жителі не асоціюють себе із депресивною територією, адже тут функціонує сільськогосподарське підприємство СТОВ «Отава» ГК «ЛНЗ» під керівництвом Андрія Скрипника, працюють декілька підприємців та фермерів, земля не заростає бур’янами, а молоді люди мають робочі місця. До прикладу, молоде подружжя Володимир і Тетяна Крицькі трудяться в СТОВ «Отава»: Володимир — охоронцем, Тетяна — обліковцем, нині перебуває в декретній відпустці — у них нещодавно народилася донечка.

— Сердегівка — моє рідне село, — каже пані Тетяна. — Я тут народилася, зросла, закінчила школу. Радію, що маю можливість жити і працювати саме вдома. Цьому завдячуємо директору підприємства Андрію Григоровичу Скрипнику, він дуже хороший керівник і господарник.

Тож якими б кризовими не були часи загалом у державі, сердегівчани намагаються не піддаватися поганому настрою, а з вірою і надією дивитися у майбутнє. 21 вересня — особливий для них день. Саме Різдво Пресвятої Богородиці є їх храмовим святом, саме в цей день вони традиційно відзначають День села. В організації заходів суттєву фінансову підтримку надав директор СТОВ «Отава» Андрій Скрипник, який ніколи не стоїть осторонь ініціатив громади.

Зранку місцевий священик відслужив святкову божественну літургію, а потім громада організувала спільну трапезу з цього приводу. Вдень біля приміщення сільської ради, де горять розмаїттям майори і чорнобривці, на жителів села чекав подарунок — приїзд гостей із сусідньої Надточаївки — колективу художньої самодіяльності із неповторною концертною програмою.

— Обожнюємо надточаївських артистів, насолоджуємося завжди їх талановитими виступами, — не приховують радості від такого подарунка місцеві жителі.

Під час урочистої частини зі святом привітала всіх сільський голова Людмила Зеленько, яка поділилася щирими почуттями любові до спільної малої батьківщини, мальовничої і красивої Сердегівки, яка є окрасою української землі. А ще назвала багато прізвищ людей, якими вони пишаються, які віддано працювали і ославили рідне село. Серед них — учасники АТО Леонід Боровцов, Ігор Лазюк, Сергій Писар.
Наприкінці святкування всі разом розділили святковий коровай на знак єдності і миру в рідній країні.

Наталія ДАВИДЕНКО (фото автора).