Піввіку інтелектуальної праці

Райметодкабінет відзначає п’ятдесятиліття

Так уже повелося, що в очікуванні чи в день ювілею гортаються сторінки з життя як окремої людини, так і колективу. А кількість і зміст сторінок вимірюється насамперед зробленим і також, на жаль, нереалізованим. Визначаються водночас і перспективи на майбутнє. І, звичайно, завжди хочеться, щоб досягали більше, аніж задумали.

Свій ювілей зустрічає сьогодні Шполянський районний методичний кабінет. Адже 12 квітня 1968 року колегія Міністерства освіти УРСР затвердила Положення про районний (міський) методичний кабінет, який мав стати організуючим центром систематичної роботи з підвищення наукової і методичної кваліфікації керівних та педагогічних кадрів шкіл, дошкільних та позашкільних закладів. Першим його завідуючим було призначено М.О. Красюка. Потім на цій посаді в різні часи працювали М.Я. Плосконос, О.Т.Семененко, В.Д.Денисенко, Ф.Ф.Костюкович, З.О.Ложкова, В.П. Кравець. Нині його очолює О.М. Курінна.

Разом із завідуючими впродовж діяльності методкабінету визначені для нього завдання розв’язувалися колективом методистів та його активом.

Йшли роки… Змінювався внутрішній і зовнішній вигляд приміщення, удосконалювалася робота, яка спрямовувалася на розвиток педагогічної майстерності, творчої ініціативи педагогічних працівників, підвищення їх кваліфікації. Приємно, що починаючи з 1990 р. педагогічні працівники беруть участь в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності «Учитель року». Нерідко ця участь була досить результативною. Так, переможцем обласного конкурсу «Вихователь року-93» стала вихователька дитячого садка №1 м.Шполи В.В. Чорновольська. А в 2000 р. вже вчитель української мови та літератури Лебединського НВК №1 Н.П. Задорожня — переможець обласного етапу конкурсу в номінації «Українська мова та література». В 2004 р. і 2011 р. переможцями в номінаціях «Математика» та «Історія» визначені вчителі математики і історії Шполянського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів №2-ліцей» В.С. Дишлюк і О.А.Гончар. Перемогу в Інтернет-конкурсі «Учитель-новатор» у 2010 р. здобула Л.Е.Сімон, вчитель світової літератури Шполянського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів №3-гімназія».

Значне місце в діяльності райметодкабінету зайняла організація та проведення представницьких і масових заходів, що підтверджує наданий йому наказом Головного управління освіти і науки обласної державної адміністрації від 20.05.2003 р. статус «Кращий за напрямками діяльності» за організацію та проведення конференцій, семінарів, педагогічних читань, виставок, творчих звітів педагогічних працівників, круглих столів, майстер-класів, тренінгів, диспутів тощо.

Завдяки професійному потенціалу працівників методичного кабінету видається власна друкована продукція. Вони є авторами чи співавторами методичних розробок, що друкуються в педагогічній періодиці або видаються окремими книгами чи брошурами. Серед них особливе місце зайняли «Розвиток освіти на Шполянщині» (2008 р.), «Понятійний апарат з історії України» (2006 р.), «Довідник із всесвітньої історії» (2010 р.), підготовлені творчою групою вчителів історії, «Календар Шполянщини» (2006 р., укладач вчитель історії Матусівського НВК №2 К.О. Голуб).

Систематично вивчається реальний стан та рівень професійної компетентності педагогічних працівників, збирається, аналізується та узагальнюється перспективний педагогічний досвід.

На щорічну обласну педагогічну виставку направляється значна кількість методичних доробок педагогічних працівників, у тому числі методистів, частина яких відзначається дипломами Головного управління освіти і науки обласної державної адміністрації, преміями. Не випадково, що в 2011 р. відділ освіти та районний методичний кабінет за вагомий внесок в модернізацію системи освіти Черкащини нагороджується пам'ятною відзнакою «Імідж освіти Черкащини» ХVІ обласної педагогічної виставки «Освіта Черкащини-2011». А в червні 2012 р. колектив районного методичного кабінету за вагомий внесок у розвиток освітньої галузі району, високу результативність в роботі та з нагоди 89-річниці створення Шполянського району нагороджений грамотою райдержадміністрації.

Відомо, що досягнення результативності в роботі неможливе без швидкого реагування на інноваційні процеси в освіті, науці. А тому динамізм, постійне оновлення – вимоги, якими має керуватися районний методичний кабінет. Ось чому, вітаючи його працівників з ювілеєм, щиро бажаю їм зримих здобутків в умовах переходу навчальних закладів на новий зміст, структуру і 12-річний термін здобуття повної загальної середньої освіти.

Володимир КРАВЕЦЬ, м.Шпола