Платити доведеться всім: як зміниться податок на нерухомість наступного року

В Україні зареєстрований законопроєкт про зміну системи нарахування податку на нерухомість. Якщо зараз податок платять тільки ті, хто живе в квартирах від 60 кв. м і в будинках від 120 кв. м., то невдовзі платити доведеться всім.

Податок на нерухомість нараховується за попередній календарний рік. Якщо зміни до закону не приймуть, то наступного року ставка податку на 1 кв. м не перевищуватиме 1,5% мінімальної зарплати і становитиме максимум 71 грн за кожен "зайвий" метр, повідомляє finance.ua.

Однак власники квартир, більших за 300 кв. м, чи будинків – понад 500, сплачуватимуть на 25 тис. грн більше за кожен такий об'єкт.

Платіжки мають надійти до 1 липня 2021 року. Сплатити суму, зазначену в них, потрібно впродовж 60 днів із моменту отримання квитанції. Штраф за прострочку до 30 днів становить 10% податкового боргу. Якщо прострочити платіж більш як на 30 днів, штраф зросте до 20%.

Якщо нарахували завеликий податок, оскаржити невірну платіжку можна в податковому органі за місцем реєстрації нерухомості.