Плюс «бандеризація» всієї країни!

Веселі, браття, часи настали. Часи відкритих можливостей і високих технологій. Якщо інструментом інформаційних війн у час, коли жив і здійснював політичну діяльність Степан Бандера, образ якого енкаведисти спотворили в очах українців, були газети та розповсюджувачі чуток на базарах та ярмарках, — то сьогодні не потрібно особливо напружуватися, щоб вести повномасштабну війну із супротивником. Для цього є соціальні мережі. І гіперболізовані дурні.

Здавалося б, що після квітневої виборчої кампанії у Шполі надовго настав лад. Обрані політики приступили до повноважень і громада зажила буденним життям зі всіма її мріями та сподіваннями. І тільки тривожно на душі у тих, хто з тріском програв ті вибори. Досі не може забути такої глибокої і незагойної образи дехто з опонентів команди ВО «ЧЕРКАЩАНИ». Соромно показуватися із кислим обличчям на люди, тож вирішили взяти чуже. Вдягнувши віночок з вишиванкою, камуфляж з балаклавою та шизофренічно стрибаючи з фейкової жіночої сторінки на чоловічу, політичний невдаха наполегливо щоденно виступає у «Фейсбуці», повторюючи: «Черкащани» — погані!

І щоб засвоювалася ця теза в головах шполян, які, на його думку, «зовсім не тямлять, кого обирають», тренування мозку не припиняється. У хід ідуть найбезглуздіші вигадки — і про зрубану ялинку, і про нещасних сов, і про заплаканих дітей. Це ще раз підтверджує давно відому тезу: «ніщо так не панує над душею, як жага помсти». І при всіх передових інформаційних можливостях є вічно живою геніальна сентенція рейхсміністра народної освіти і пропаганди Німеччини Йозефа Геббельса. Це він збагнув колись, що чим огиднішою є брехня, тим натовп легше вірить у неї. І вже вся Шпола читає з екранів своїх гаджетів: «ВО «ЧЕРКАЩАНИ» — сепаратисти! Ось вам фото календаря, який вони виготовили із видатними датами Росії. Вони чекають на Путіна…». Підступні зрадники, мовляв.

І це лише образно передано про той грізний текст із недолугими епітетами. І той факт, що ні районний, ані обласний штаб партії ВО «ЧЕРКАЩАНИ» не виготовляли і не роздавали в цьому році ніяких календарів, що на тому провокативному папірці немає жодних вихідних даних про замовника, наклад і типографію, — абсолютно не важливо. Головне здійняти галас і змусити ненависних опонентів оправдовуватися. Ага? Розкажіть тепер усім, що в батюшки донька ніяка не повія, бо в нього її нема!

А далі — більше. Допис від когорти запеклих ворогів «черкащан» сповіщає: у той час, коли «сепаратисти-«черкащани» «чекають на Путіна», голова Шполянської райдержадміністрації Володимир Потапенко тріумфально вивішує у своєму кабінеті портрет видатного українського ідеолога націоналістичного руху Степана Андрійовича Бандери! Це щоб усі побачили, хто в нас «патріот»!  Що ж, може, коли ніхто не бачить, він ще й стелить ковдрочку на підлогу та поклони б’є Провіднику, щоб хоч таким чином захиститись від власної неспроможності та додати собі розуму. Бо його дисонансна поведінка, коли вдень хвалить майданівців, а ввечері дякує комуністам за те, що червоний прапор попри державну заборону Шполою пронесли, — змушує запідозрити його в лукавстві й нещирості щодо сентиментів на адресу Бандери.

Ми можемо лише здогадуватись, що одіозний Геббельс у своїй домовині крутиться, не перестаючи. Та так, що міг окремо виробляти елоектроенергію на увесь Шполянський район. І, мабуть, завидки беруть його, бо не живе він у час інформаційних технологій. Бо що у нього тоді було?  Радіо та газети. А зараз — це ж райські кущі для будь-якого пропагандиста із чорною душею, коли легким рухом пальців можна демонізувати образ ворога, перетворивши добропорядну людину на демона з глибин пекла.

Та хочу всіх заспокоїти. Не лякайтеся боягузів, котрі нишком із запиленого погребу чинять капості. Котрогось дня вони попадуться у власну пастку. А от те, що в самому центрі України у владному кабінеті постав сам Бандера, то це добрий знак. Його колись боялася вся світова чортівня, боїться і після його смерті, бо його справа визвольної боротьби жива. Як би не намагалися знищити його дух окупанти — фашисти й енкаведисти, ніяка демонізація його особистості не змогла переконати його націю в тому.

Отже, «бандеризація» шириться Україною із самого її центру! Слава нації!

Сергій ЗУБАТОВ