По Шполянщині – з вітерцем: як бізнес, влада та громада вкладають кошти у дороги

   Проблема неякісних доріг – одна з найболючіших для українців.

Не є винятком і Шполянщина, адже автошляхи тут також не в найкращому стані.

Уряд кожний рік обіцяє громадянам європейські дороги, але у державній скарбниці постійно не вистачає коштів на реалізацію цих грандіозних планів.

Тому приводити до ладу дорожнє покриття на Шполянщині допомагає соціально відповідальний бізнес та громада. Саме завдяки злагодженій роботі влади, громади та бізнесу в рамках соціального партнерства в районі ремонтується все більше доріг.

 До Журавки відтепер їдемо з комфортом

   Днями жителі Журавки відчули, що дорожнім сполученням від хутора Орлова до їх села стало набагато комфортніше рухатися. Тут щойно завершила свою роботу техніка «Райавтодору» — підприємство, яке виконувало підрядні роботи. Кошти ж на ямковий ремонт дороги протяжністю у 5 км надала ГК «ЛНЗ».

   — До Групи компаній «ЛНЗ» неодноразово зверталися жителі Журавки з проханням у рамках соціального партнерства відремонтувати цей відрізок шляху, адже його стан уже не відповідав жодним нормам, — коментує директор Лебединського насіннєвого заводу Анатолій Ткаченко. — Розуміючи необхідність вирішення цієї суспільно-важливої проблеми, ми вирішили допомогти і виконати ремонтні роботи ще до настання зимової пори. Тому  впродовж вересня-жовтня поточного року підрядна організація, з якою ми уклали договір, завершила усі роботи на цьому відрізку дороги. У цей соцпартнерський проект ми вклали 1,5 млн. грн. 

Мар’янівська повністю заасфальтована

   Значна частина коштів на ремонт доріг виділяється і з місцевих бюджетів. До прикладу, минулого тижня дорожники закінчили асфальтувати другу частину вулиці Мар’янівської у Шполі. Нагадаємо, що на початку року вже була заасфальтована більша частина цієї вулиці. З невеликою перервою тут продовжили капітальний ремонт дорожнього покриття і повністю довели справу до кінця. Як повідомив міський голова Сергій Кравченко, тоді, в березні поточного року, за тиждень підрядники вкрили асфальтом 3689 м2 дороги на суму понад 1 млн грн коштів міського бюджету, а під час нещодавнього ремонту другої ділянки - близько 2100 м2 і чотири додаткових з’їзди. На капітальний ремонт цієї частини вулиці витратили близько 600 тис. грн з міського бюджету.

Ремонт міжсільських сполучень — за кошти соцпартнерів і громади

   Цього тижня працівники філії «Шполянський райавтодор» розпочали ямковий та поточний ремонт позаміської дороги, що сполучає чотири населених пункти — Шполу, Скотареве, Товмач і Соболівку. За ініціативи міського голови Шполянської ОТГ Сергія Кравченка на її ремонт зібрали кошти у сумі 40 тис. грн. Як повідомляють у міській раді, дорога районного значення Шпола-Скотареве-Товмач-Соболівка знаходиться на утриманні філії «Шполянський райавтодор». Через масштабний об’єм занедбаних доріг в районі скарбниця підприємства не в змозі профінансувати поточний ремонт всіх автошляхів поміж населеними пунктами.  Тому Сергій Кравченко провів зустрічі із представниками бізнесу та звичайними жителями населених пунктів, аби спільними зусиллями зібрати кошти та здійснити поточний ремонт проблемних проміжків вищевказаної автотраси.

   Так, завдяки фінансовій підтримці керівництва ГК «ЛНЗ» (Дмитра Кравченка), ТОВ «Агроспілка» (Ігоря Романенка) та десятьох жителів села Скотареве було зібрано 40 тис. грн. Із них 25 тис. грн. надала ГК «ЛНЗ», 10 тис. грн. — ТОВ «Агроспілка» та 5 тис. грн. — жителі Скотаревого: Андрій Ващенко, Максим Ващенко, Олександр Гуцало, Іван Дубина, Микола Капуста, Олег Капуста, Андрій Запісецький, Віктор Запісецький, Володимир Запісецький та Сергій Кравченко.

Юрій ГЛАДЕНКО