Цю книгу мусить мати кожен, хто має Україну в серці і переживає війну на Донбасі як власну війну. У цьому творі розкриті справжі характери учасників цих кривавих подій, які викликають у читача непідробну радість та справжній фізичний біль від історій, про які вони оповідають.
Українсько-російська війна 2014–2020 рр. на Донбасі представлена через долі її учасників. Окрім нарисів Романа Коваля, у книжці опубліковано спогади учасників війни — айдарівця Євгена Городничука – «Гриця», командира 1-ї штурмової роти ДУК «Правий сектор» Дмитра Коцюбайла (друга «да Вінчі») та його побратима «Санти» (Володимира Регеші), командира ОДЧ «Карпатська Січ» Олега Куцина, добровольця Євгена Карася, офіцера 9-го БТО Олександра Серпака, роздуми айдарівця Євгена Дикого та козачки батальйону «Січ» Ірини Цвіли, сповідь снайпера з Горлівки Миколи Вороніна, уривок зі щоденника козака «Правого сектору» Сергія Табали-«Сєвєра», слово волонтерів Ганни Гарус і Аліни Косівської, художників Дмитра Бур’яна і Марини Соченко, розмову з майором Віктором Скатерним, комбатом 72-ї ОМБр ім. Чорних запорожців. Це книжка про український народ, який гідно промовляє до російського загарбника — і кулями, і мистецтвом.
У збірці представлено нариси волонтерок і журналісток Наталки Слюсар, Ірини Соломко, Ольги Омелянчук, Люби Криворот, Тетяни Виноградової, Дар’ї Цимбалюк, Тетяни Голуб, Олександри Людченко, Ірини Ревунової, Марти Бордуляк, Тетяни Близнюк, Юлії Дембовської, Тетяни Виговської, Віолетти Киртоки, Наталії Крісман, Лесі Порут, журналістів та волонтерів Юрія Бутусова, Павла Вольвача, Юрія Юзича, Яна Осоки, Юрія Майбороди, Михайла Ухмана, Романа Давиденка, Романа Сініцина, Олексія Вертія, Назара Приходька, Віталія Горбенка, Олексія Сороки, сл. п. Артема Мірошниченка, Олексія Чупи та Костянтина Климчука. Рекомендовано Історичним клубом «Холодний Яр» книгу рекомендовано для вивчення у вищих та середніх навчальних закладах України.