Поблизу Журавки виявлено понад три десятки мінометних мін

1 листопада у лісовому масиві поблизу села Журавка виявлено три мінометні міни калібром 82 міліметри часів Другої світової війни. Про це»Шполяночку+» повідомляє Звенигородське районне управління  ГУ ДСНС України у Черкаській області.

Під час обстеження території групою піротехнічних робіт та підводного розмінування аварійно-рятувального загону спеціального призначення додатково виявлено ще 32 мінометні міни та 4 підривники до мін.

Загалом виявлено 35 мінометних мін калібром 82 міліметри та 4 підривники до них, які знищено на спеціальному підривному майданчику.

Аби запобігти трагічним випадкам, пов’язаним з вибухонебезпечними предметами, рятувальники вкотре закликають громадян бути пильними і обережними та нагадують основні правила безпеки при виявленні небезпечних знахідок:

Категорично забороняється: торкатися підозрілого предмету або пересувати його; заливати його рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати; здійснювати на підозрілий предмет звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив, адже практично всі вибухові речовини чутливі до механічних, звукових впливів та нагрівання; намагатися самостійно знешкоджувати знахідку.

Рятувальники застерігають, що у разі виявлення вибухонебезпечних предметів необхідно відразу повідомити про це за номером «101» або «102» та у жодному разі не намагатися самостійно ідентифікувати знайдені боєприпаси.