Незважаючи на неодноразові застереження, попередження та нагадування співробітників поліції, громадяни продовжують потрапляти на гачок осіб ромської національності. Тому вкотре звертаючись до населення, правоохоронці попереджають про небезпеку та наводять найхарактерніші приклади дій сучасних шахраїв.
Найбільш актуальними на сьогодні є шахрайства щодо громадян похилого віку. Так, несподівані «добродії» часто видають себе за:
- працівників банківських установ, які розповідають про якийсь невідомий «обмін грошей» і пропонують допомогти стареньким обміняти наявні купюри на «нові». В результаті такого «обміну» гроші просто зникають або ж перетворюються на сувенірні «банкноти». Поліція переконливо запевняє, що жодний обмін грошей нині не проводиться;
- працівників соціальної служби, які приносять пенсіонеру так звану «гуманітарну допомогу» у вигляді продуктових наборів або грошової суми, а в процесі спілкування ви-відують місця зберігання заощаджень та викрадають їх;
- покупців горіхів, пір'я, насіння; продавців дешевих товарів.
Ще одним способом шахрайок «неслов'янської зовнішності» є тиск на жаль та співчуття. Вони просяться в будинок переповити дитину, напитися води, пропонують поворожити та зняти порчу.
Як наслідок, з помешкань зникають гроші, коштовні речі. Майже завжди роми користуються навіюванням, і коли вони зникають, потерпілий деякий час не може зрозуміти, що трапилося. Лише згодом, отямившись, звертається по допомогу.
Тож в жодному разі не дозволяйте підозрілим особам заходити до свого помешкання, не давайте їм своїх речей, грошей, коштовностей.
Якщо ви побачили осіб ромської національності на автомобілі, просимо вас записати марку та державні номерні знаки транспортного засобу, по можливості зафіксувати цих осіб на фото чи відео і повідомити до найближчого відділення поліції телефоном 102 або ж дільничного офіцера поліції, що обслуговує ваший населений пункт.
Ірина КУЧЕР, інспектор поліції Шполянського ВП ГУНП в Черкаській області.