Скільки заробляє місто і як витрачаються кошти

Не секрет, що у Шполі за останні більш ніж півроку помітно змінився стиль господарювання міських управлінців. Змінився в позитивному сенсі. Нове асфальтне покриття на десятках вулиць, масове зовнішнє освітлення, ремонти і придбання необхідної побутової техніки для дитсадків, нові вікна у міському будинку культури, дивовижний дитячий парк та багато інших звершень — все це за рахунок міського бюджету за прийняття рішень депутатської більшості та ініціатив особисто міського голови Сергія Кравченка.

Але не всі тішаться тим, що Шпола нарешті набуває ошатного і привабливого вигляду, реалізуються задавнені проекти, на які всі чекали. Не всім подобається команда молодих виконкомівців та депутатської більшості, і це дехто переносить у політичну площину. Щоб якось знівелювати досягнення нинішнього складу міськради, опоненти вдаються до неконструктивної критики, створення різних неправдивих чуток тощо. І одна з них про начебто успадковані блага від попередників.

Але чого б і не поговорити про гроші, тим паче — наші спільні, народні. Хто їх примножує, за якими критеріями приймається рішення, куди їх спрямовувати і взагалі — скільки їх у нас є.

Це дуже просто було з’ясувати у фінансовому відділі міської ради, який очолює Олена Волошенюк. Вона повідомила про те, що на 1 січня 2016-го року на рахунку міськради перебувало 6 млн. 302,5 тис. грн. Якщо пригадати 2010—2014 роки, то кошти тоді міська рада витрачати не могла у зв’язку з блокуванням платежів через державну казначейську службу. Такого явища нині вже немає і це справді відкрило великі можливості перед міськрадою.

Як зазначає Олена Іванівна, залишок нерозподілених коштів на початок року існував при всіх попередніх представниках влади і перерозподілявся на початку кожного бюджетного року.

На що у першу чергу
вирішили витрачати кошти?
Відразу після виборів у Шполі закипіли роботи, незважаючи на зимовий сезон. За листопад-грудень минулого року проведено капітальний ремонт приміщень ДНЗ №4 «Сонечко», ДНЗ №3 «Зірочка», ДНЗ № 5 «Калинка» на суму 569,6 тис.грн., капітальний ремонт тротуарних доріжок ДНЗ №5 «Калинка» — на 95,8 тис. грн.

Для проведення робіт з благоустрою комунальним підприємствам міста виділено кошти в сумі 33,6 тис.грн. на придбання техніки, проведено поточний ремонт доріг міста на суму 637,5 тис. грн. Пам’ятаєте асфальтування вулиці Гоголя у грудні? А ще відновлено роботи з реконструкції водопровідної мережі та споруд в м. Шпола (південно-східний масив), виділено 9 тис. грн. для коригування проектно-кошторисної документації.

З нового року гроші розпочали витрачати на освітлення вулиць. На проведення капремонту вуличного освітлення витратили 700 тис. грн., на будівництво громадської вбиральні в приміщенні ДКП «Готель «Шпола-центр» — 185,5 тис. грн., для благоустрою міста було придбано розкидач, причіп, трактор, навантажувач та повітродувний пристрій на суму 680,0 тис. грн. Придбано сценічних костюмів, мікрофонів на суму 53,3 тис. грн., на утримання міського будинку культури в 2016 році заплановано 344,6 тис. грн. На потреби дошкільної освіти придбано пральні машини, морозильну камеру, холодильник, плиту електричну на суму 80,0 тис. грн., проводяться ремонтні роботи в дитячих садках на суму 590,0 тис. грн.

На додаткову групу
в дитсадку чекали роками
До речі, у зв’язку з великою кількістю заяв від батьків на влаштування дітей в дитячі садки міста планується до 1 вересня відкрити додаткову групу в ДНЗ №5 «Калинка». Тож 200 тис. грн. спрямовано на проведення ремонтних робіт, 224,9 тис. грн. — на дитяче обладнання та заробітну плату працівникам групи. Слід наголосити на тому, що дитячі дошкільні заклади відповідно до п. 1 ст. 89 Бюджетного кодексу України повинні фінансуватись з районного бюджету. Багато міст області передали ці заклади на утримання районного бюджету. Депутати ж районної ради виділили субвенцію на утримання дитячих дошкільних закладів у сумі всього 3,4 млн. грн., а потрібно 12,3 млн. грн. Тож 48 відсотків затверджених бюджетних призначень міського бюджету на 2016 рік йде на утримання дошкільних навчальних закладів. Це значний тягар для міського бюджету. Перерозподіл цих коштів вирішив би цілий ряд проблем у місті — поточний та капітальні ремонти доріг, утримання міста в належному санітарному стані, освітлення вулиць міста.

Скільки на дороги?
Капітальний ремонт доріг міста обійшовся у 4 млн. 819,6 тис. грн., поточний — у 5 млн. 178,0 тис. грн.

Виконання міського бюджету за 7 місяців 2016 року становить 108,7%. У планах міської ради — перевиконання міського бюджету, що складає 1,2 млн. грн., направити в переважній частині на ремонт доріг в місті.

Субвенції
Із міського бюджету за останні два роки виділяються кошти на утримання закладів районного бюджету. В 2015 році — 917,6 тис. грн., в 2016 році — 935,9 тис. грн. Це, насамперед, харчування дітей 1—4 класів шкіл міста, утримання Шполянської ЦРЛ, пільгові перевезення та інше.

Загалом протягом 7 місяців цього року на утримання та розвиток міста витрачено 19,4 мільйона гривень бюджетних коштів загального та спеціального фондів.

Наталія ДАВИДЕНКО.