Початок повноважень: Народні обранці Шполянської ОТГ приступили до роботи

16 травня відбулося перше пленарне засідання Шполянської міської ради VІІІ скликання.

Установча сесія, яку розпочав голова Шполянської міської територіальної виборчої комісії Богдан Курудз, прийняла рішення про початок повноважень депутатів Шполянської міської ради та міського голови.

На початку сесії міський голова Сергій Кравченко разом з депутатами  прийняли присягу та отримали посвідчення. Право урочисто зачитати присягу депутатів було надано найстаршому депутатові Шполянської міської ради — Івану Каракашу.

Загалом у Шполянській міській раді налічується 26 депутатських місць, однак поки що міською ТВК зареєстровано лише 24. Це пов’язано із тим, що два депутатські мандати за результатами виборів належать Радикальній партії Ляшка, кандидати якої Олександр Павлов та Микола Запорожець відмовилися від них. Так, буцімто, вирішено у партійному осередку. Слідуючи цьому рішенню, наступним за рейтингом кандидатам потрібно теж писати заяви про відмову від депутатського мандату. Але кожна людина в праві вирішувати, як їй чинити. Тому є ймовірність, що серед всіх кандидатів-радикалів, котрі балотувалися до Шполянської міської ради, знайдуться охочі стати депутатом. Але то їх право. А число 24 згідно із виборчим законодавством дозволяє вважати Шполянську міську раду правомочною.

Як відомо, переважну більшість мандатів отримали представники партії ВО «ЧЕРКАЩАНИ». Їх налічується в раді 20 із 26 (у попередньому скликанні — 13 із 26). І чотири депутати — від пропрезидентської партії БПП «Солідарність». Першим номером у списку «Солідарності» перебував нині діючий голова Шполянської райдержадміністрації Володимир Потапенко. Однак він відмовився від депутатства. Тож наступним по рейтингу від «Солідарності» пройшов Іван Каракаш, директор міського ліцею №2.

Кадрові рішення

     Після того, як депутати і мер отримали повноваження, сесія продовжила свою роботу, і першими питаннями порядку денного стали кадрові.

Таким чино заступником із питань житлово-комунального господарства затверджено Віталія Плетіня, який і до цього успішно працював на цій посаді. Заступником з питань діяльності виконавчих органів влади став Сергій Заєць, який займав посаду начальника відділу з питань земельних відносин Шполянської міської ради.

Далі було проведено процедуру таємного голосування за обрання секретаря міської ради. У минулій каденції цю посаду займав Олег Денисенко. Однак, як повідомив Олег Федорович у кулуарах, він має інші подальші життєві плани, тому не претендував у цьому скликанні на місце секретаря. Тому міський голова Сергій Кравченко вніс іншу кандидатуру — Тетяни Каландирець, за яку проголосували більшість депутатів. Тетяна Валентинівна займала до цього посаду директора міського дитячого парку, яка нині стала вакантною.

         Поки що не має претендентів очолити керівництво міським парком, але я сподіваюся, що всі мої починання і створене не лише збережеться, а й примножиться, — прокоментувала Тетяна Валентинівна.   

Потім депутати затвердили Тимчасове положення про повноваження старости села Кримки та організацію його роботи, поклали обов’язки старости на території села Кримки на Миколу Запорожця, який працював до утворення Шполянської ОТГ сільським головою села Кримки. Кримківську сільську раду відтепер реорганізовано.

Також прийнято рішення про кількісний і персональний склад виконкому Шполянської міської ради.

І завершилася кадрова епопея затвердженням кандидатури на посаду керуючого справами Шполянської міської ради. Її знову зайняла Тетяна Герус.

На другому пленарному засіданні, яке відбудеться найближчим часом, депутати планують, зокрема, затвердити регламент Шполянської міської ради, утворити постійні депутатські комісії міської ради та затвердити Положення про них, обрати персональний та керівний їх склад, а також внести зміни до річного міського бюджету, затвердити Програму підтримки військовослужбовців військової служби за контрактом, які уклали контракт зі ЗСУ у 2017 році та членів їх сімей в Шполянській ОТГ.

Наталія СТОРЧАК 

Список депутатів, які увійшли до Шполянської міської ради:

Політична партія ВО «ЧЕРКАЩАНИ»

  1. Богач Михайло Петрович (округ № 18)
  2. Висотенко Сергій Іванович (округ № 12)
  3. Голуб Юрій Вікторович (округ №  24)
  4. Денисенко Олег Федорович (округ №  4)
  5. Жук Галина Дмитрівна (округ №  21)
  6. Кисленко Сергій Степанович (округ № 3)
  7. Кошовий Олег Іванович округ (№ 23)
  8. Каландирець Тетяна Валентинівна (округ № 16)
  9. Логвінов Вадим Анатолійович (округ № 25)
  10.  Мадюдя Віктор Васильович (округ № 8)
  11. Маєтна Лідія Павлівна (округ № 5)
  12. Мусюра Ігор Віталійович (округ № 2)
  13. Осадчий Анатолій Павлович (округ № 10)
  14. Пасєка Володимир Артемович (округ № 20)
  15.  Перегон Володимир Миколайович (округ № 26)
  16. Пресліцька Наталія Валентинівна (округ № 1)
  17.  Постернак Ігор Анатолійович (округ № 9)
  18.  Тищенко Дмитро Миколайович (округ № 22)
  19. Тищенко Марія Дмитрівна (округ № 19)
  20.  Щіпанська Валентина Петрівна (округ № 17)

Політична партія «Солідарність»

  1.  Каракаш Іван Григорович (округ № 14)
  2.  Сотник Світлана Володимирівна (округ № 13)
  3. Мазур Наталія Миколаївна (округ № 7)
  4. Дердуга Юрій Георгійович (округ № 15)

(округи №№ 6 та 11 залишаються поки що «бездепутатними»)

Склад виконкому Шполянської міської ради

  1. Сергій Кравченко, міський голова
  2. Віталій Плетінь, заступник міського голови з питань житлово-комунального господарства
  3. Сергій Заєць, заступник міського голови з питань діяльності органів виконавчої влади
  4. Тетяна Каландирець, секретар міської ради
  5. Тетяна Герус, керуюча справами Шполянської міської ради
  6. Микола Запорожець, виконуючий обов’язки старости села Кримки
  7. Микола Нарадько, директор КП «Благоустрій»
  8. Сергій Бондаренко, головний інженер філії «Шполянський райавтодор»
  9. Володимир Волошенюк, приватний підприємець
  10.  Наталія Коваль, консультант з питань безоплатної первинної правової допомоги
  11.  Володимир Колєсніков, приватний аудитор
  12. Роман Романюк, директор КП «Шполянське бюро технічної інвентаризації»