Податкова інформує: Кампанія Декларування – завітала до Територіального центру СО( НСП) Шполянського району»

Нещодавно працівники ОДПІ у Шполянському районі зустрілися з трудовим колективом територіального центру СО( НСП) Шполянського району. Тема зустрічі це подання декларації про майновий стан та доходи. Працівники інспекції розповіли про категорію громадян які повинні задекларувати доходи за минулий рік, способи подачі декларації, надали роз’яснення щодо заповнення декларації та зауважили що особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність, подають  декларацію про майновий стан і доходи за результатами 2015 року до 1 травня 2016 року. Оскільки, 1 травня 2016 року припадає на вихідний день, відповідно до норм податкового законодавства останній день подання декларації про майновий стан і доходи переноситься на перший робочий день, тобто, 4 травня 2016 року.

Під час зустрічі працівники підприємства отримали кваліфіковані відповіді на питання, які їх цікавили. Фахівці інспекції нагадали трудовому колективу на великому значенні декларування своїх доходів для бюджету країни.

                                                                     

 

Витрати пов’язані з переобладнанням транспортного засобу також включаються до податкової знижки

Смілянська ОДПІ повідомляє, що згідно з підпунктом 166.3.7 пункту 166.3 статті 166 Податкового кодексу України (Кодекс) платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень пункту 164.6 статті 164 цього Кодексу, фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати у вигляді суми коштів, сплачених платником податку у зв’язку із переобладнанням транспортного засобу, що належить платникові податку, з використанням у вигляді палива моторного сумішевого, біоетанолу, біодизелю, стиснутого або скрапленого газу, інших видів біопалива.

Відповідно до підпункту 166.2.1 пункту 166.2 статті 166 Кодексу до податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема, квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання).

При цьому, процедура переобладнання транспортних засобів, зокрема, для роботи на газовому моторному паливі та альтернативних видах рідкого і газового палива, встановлена Порядком переобладнання транспортних засобів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.10 року  №607, відповідно до якої після переобладнання транспортного засобу в індивідуальному порядку власник або його представник обирає організацію з оцінки відповідності та подає заяву про проведення оцінювання відповідності транспортного засобу, що переобладнаний, вимогам правил, нормативів і стандартів України, а також умовам (вимогам), викладеним у документі про погодження (заяві про проведення оцінювання). За результатами такого оцінювання видається сертифікат відповідності для переобладнаних автобусів та акт технічної експертизи або сертифікат відповідності для інших транспортних засобів, що переобладнані.

Отже, фізична особа, яка здійснила переобладнання транспортного засобу та використовує біопаливо (біоетанол, біодизель, стиснутий або скраплений газ та інші види біопалива) з метою отримання податкової знижки повинна подати документи, які підтверджують витрати, здійснені для переобладнання транспортного засобу, сертифікат відповідності для транспортного засобу, що був переобладнаний, та свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу (технічний паспорт).

Також нагадуємо, що підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації, яка подається по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року.

                                                                                                                          

Зведенний бюджет України від платників Смілянської ОДПІ

До державного бюджету надійшло 47 мільйонів 331 тис. грн., до місцевого – 68 мільйонів 339 тис. грн. податків і зборів. Про це повідомив начальник СмілянськоїОДПІ Костянтин Синьогуб під час зустрічі з представниками засобів масової інформації.

«Наша держава переживає зараз важкі часи, тому дуже важливо, щоб ми впорались із нашим головним завданням – наповненням бюджетів усіх рівнів. Закликаємо платників піклуватися про рівномірне і своєчасне наповнення дохідної частини бюджету та не порушувати встановлені терміни сплати податків. Пам’ятайте, вчасна сплата податків – це розвиток нашої країни» - зауважив керівник інспекції.

                                                                                                      

Надходження від єдиного соціального внеску

 

Смілянська ОДПІ повідомляє, що за січень-березень 2016 року надходження від сплати єдиного соціально внеску склало 45 мільйонів 484 тисяч гривень.

Нагадаємо, в зв’язку з набранням чинності 01 січня 2016 року Законом України від 24 грудня 2015 року №909-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» для платників, визначених частиною першою статті 4 Закону України від 08 липня 2010 року №2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування встановлено у розмірі 22 відсотки до бази нарахування.

Відповідно змінюється частка єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що контролюється банківськими установами. Тому до приведення норм Порядку прийняття банками на виконання розрахункових документів на виплату заробітної плати, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 09.09.2013 року №453 до вимог діючого законодавства, територіальні органи ДФС було зобов’язано погоджувати сплату єдиного внеску, яка має становити 1/5 суми коштів для виплати заробітної плати, зазначеної в розрахункових документах.

Державна фіскальна служба України надала роз’яснення із зазначеного питання листом від 15.01.2016 року №1259/7/99-99-17-03-01-17.

                                                                                                          

Оподаткування військовим збором

Відповідно до підпункту 1.1 пункту 16 1 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України (ПКУ) платником військового збору є, зокрема, фізична особа – резидент, яка отримує доходи з джерелом їх походження в Україні, а об’єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені статтею 163 розділу ІV ПКУ.

Об’єктом оподаткування резидента є, зокрема, загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід (пункт 163.1 статті 163 розділу ІV ПКУ).

Нарахування, утримання та сплата (перерахування) збору до бюджету здійснюються у порядку, встановленому статтею 168 ПКУ.

Так, податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника, зобов’язаний утримувати збір із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку збору 1,5 відсотка.

Під час нарахування (виплати) фізичній особі - підприємцю доходу від здійснення нею підприємницької діяльності, суб’єкт господарювання та/або самозайнята особа, які нараховують (виплачують) такий дохід, не утримують податок на доходи у джерела виплати, якщо фізичною особою - підприємцем, яка отримує такий дохід, надано копію документу, що підтверджує її державну реєстрацію відповідно до закону як суб’єкта підприємницької діяльності, про що і зазначено у пункті 177.8 статті 177 розділу ІV ПКУ).

Отже, враховуючи викладене вище, суб’єкт господарювання при виплаті доходів фізичній особі - підприємцю не утримує військовий збір за умови надання такою особою копії документа, що підтверджує її реєстрацію як суб’єкта підприємницької діяльності.

         

Платники Смілянської ОДПІ отримують листи-нагадування про необхідність задекларувати свої доходи

Співробітники Смілянської ОДПІ вкотре нагадують, що до 1 травня поточного року громадяни мають подати декларацію про майновий стан та доходи, отримані в минулому 2015 році, за місцем своєї податкової реєстрації. Оскільки 1 травня 2016 року припадає на вихідний день, відповідно до норм податкового законодавства останній день подання декларації про майновий стан і доходи переноситься на перший робочий день, тобто на 4 травня 2016 року.

В рамках кампанії «Декларування - 2016» податківці вирішили нагадати мешканцям Смілянського та Шполянського районів про їх громадянський обов’язок, надсилаючи листи-нагадування, щоб жоден платник не забув подати декларацію про майновий стан і доходи.

Громадяни, котрі бажають задекларувати свої доходи, можуть отримати допомогу фахівців при її заповненні в Центрах обслуговування платників ОДПІ за адресою: м. Сміла, вул. Незалежності (Леніна), 76 та м. Шпола, вул. Соборна (Леніна), 16

                                                                                                       

«Пульс» – завжди на зв’язку

«Пульс» - унікальний сервіс фіскальної служби, що приймає звернення громадян та суб’єктів господарювання, що виникають в процесі взаємовідносин з органами ДФС, пов’язаних з адмініструванням податків та митних платежів. Сервіс працює за принципом call-back, тобто працівники фіскальних органів не тільки приймають звернення, але й потім повідомляють про результати перевірки та вжиті заходи.

Даний сервіс створено  з метою забезпечення оперативного реагування на повідомлення громадян про неправомірні дії або бездіяльність працівників органів ДФС, а також про можливі корупційні дії.

Звернення, які надходять на цей сервіс, розглядаються протягом доби та вирішуються по суті, відповідно до чинного законодавства. Але є такі звернення, що потребують додаткового опрацювання. У будь-якому випадку, заявник обов’язково отримує повідомлення про результати перевірки даних та вжиті заходи.

Ефективний сервіс «Пульс» (044) 284-00-07 - є каналом комунікації з громадянами, який дозволить остаточно подолати корупцію в лавах відомства, ліквідувати перешкоди, що заважають здійснювати підприємницьку діяльність, усунути складнощі у спілкуванні із посадовими особами.

 

Суми індексації заробітної плати – в якому місяці враховувати

Пунктом  1 частини першої статті  7 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464 «Про збір та облік єдиного внеску  на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»  роботодавці нараховують єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (ЄВ) на суму нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну й додаткову заробітну плати, інші заохочувальні та компенсаційн івиплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України «Про оплату праці».

Індексація заробітної плати здійснюється на підставі Закону України від 03 липня 1991 року № 1282-ХІІ «Про індексацію грошових доходів населення» та Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 року № 1078.

Об’єктом індексації грошових доходів населення є оплата праці (грошове забезпечення) як грошовий дохід громадян, одержаний ними в гривнях на території України і який не має разового характеру (частина перша статті 2 Закону № 1282, пункт 2 Порядку).

Обчислення ЄВ здійснюється щомісяця на підставі бухгалтерських та інших  документів, згідно з якими провадиться нарахування (обчислення) або як і підтверджують нарахування (обчислення) виплат (доходу), на які відповідно до Закону № 2464 нараховується ЄВ.

Згіднозпунктом 9 розділу IV Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 року № 435, в таблиці 6 додатка 4 до Порядку № 435 якщо нарахування заробітної плати здійснюється за попередній період, зокрема, у зв’язку з уточненням кількості відпрацьованого часу, виявленням помилок, суми до нарахованої заробітної плати включаються до заробітної плати місяця, у якому були здійснені такі донарахування. 

Отже у разі якщо заробітна плата минулих періодів менше законодавчо встановленого розміру мінімальної заробітної плати, суми її індексації, нараховані в поточному періоді за минулі, відносяться до звітного періоду (місяця), в якому провадяться донарахування.

                                                                                                            

Щодо тимчасового режиму звільнення від оподаткування ПДВ

 

Смілянська ОДПІ повідомляє, що листом ДФС України від 25.03.2016 № 10203/7/99-99-19-03-02-17 «Про застосування режиму звільнення від оподаткування ПДВ» повідомлено про особливості порядку застосування платниками податку на додану вартість у 2014 – 2015 рокахтимчасового режиму звільнення від оподаткування ПДВ для операцій з постачання, у тому числі операцій з імпорту, відходів та брухту чорних і кольорових металів.

У листі зазначено, що беручи до уваги висновки колегії суддів Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України, на операції платників податку з постачання, у тому числі операції з імпорту, відходів та брухту чорних і кольорових металів, що здійснювалися, починаючи з 01.01.2014 року до 31.12.2014 року (включно, в тому числі у період відсутності відповідних переліків, що затверджуються Кабінетом Міністрів України, а саме: з 01.01.2014 року до 17.02.2014 року) та з 01.01.2015 року до 31.12.2015 року (включно, в тому числі у період відсутності відповідних переліків, що затверджуються Кабінетом Міністрів України, а саме: з 01.01.2015 року до 30.03.2015 року), поширюється режим звільнення від оподаткування податком на додану вартість, визначений пунктом 23 підрозділу 2 розділу ХХ Податкового кодексу України.

У зв’язку з цим ДФС відкликає лист ДФС від 19.05.2015 року № 17640/7/99-99-19-03-02-17 та пункт 4 листа ДФС від 19.01.2015 року9 № 1403/7/99-99-19-03-01-17.

Більш детально з листом можна ознайомитись на офіційному веб-порталі ДФС (http://sfs.gov.ua/podatki-ta-zbori/zagalnoderjavni-podatki/podatok-na-dodanu-vartist/listi-dps/242777.html).

                                                                                                            

Щодо порядку сплати податку на прибуток підприємств

Фахівці Смілянської ОДПІ нагадують, що порядок обчислення та сплати податку на прибуток підприємств визначено ст. 137 Податкового кодексу України (ПКУ).

Податок нараховується платником самостійно за ставкою, визначеною ст. 136 ПКУ, від бази оподаткування, визначеної згідно зі ст. 135 ПКУ (п. 137.1 ст. 137 ПКУ).

Згідно з п. 137.4 ст. 137 ПКУ податковими (звітними) періодами для податку на прибуток підприємств, крім випадків, передбачених п. 137.5 ст. 137 ПКУ, є календарні: квартал, півріччя, три квартали, рік. При цьому податкова декларація розраховується наростаючим підсумком.

Пунктом 137.5 ст. 137 ПКУ встановлено, що річний податковий (звітний) період встановлюється для таких платників податку:

а) платників податку, які зареєстровані протягом звітного (податкового) року (новостворені), що сплачують податок на прибуток на підставі річної податкової декларації за період діяльності у звітному (податковому) році;

б) виробників сільськогосподарської продукції;

в) платників податку, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за показниками Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід), за попередній річний звітний (податковий) період, не перевищує 20 мільйонів гривень. При цьому до річного доходу від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначеного за показниками Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід), включається дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), інші операційні доходи, фінансові доходи та інші доходи.

Відповідно до п. 137.6 ст. 137 ПКУ податок на прибуток, що підлягає сплаті до бюджету платниками податку, зменшується на суму нарахованого за звітний період податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, відповідно до ст. 266 ПКУ що до об’єктів нежитлової нерухомості.

Якщо платник податку на прибуток у звітному періоді не отримав прибутку, або сума податку на прибуток менша за суму податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, залишок суми такого податку, не врахований у зменшення податку на прибуток поточного періоду, не переноситься на зменшення податку на прибуток наступних податкових (звітних) періодів.

Згідно з п. 57.1 ст. 57 ПКУ платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого ПКУ для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених ПКУ.

Щодо особливостей сплати податку на прибуток у 2016 році, то п. 38 підрозд. 4 розд. ХХ "Перехідні положення" ПКУ встановлено, що платники податку на прибуток підприємств сплачують до 31 грудня 2016 року авансовий внесок з цього податку у розмірі 2/9 податку на прибуток, нарахованого у податковій звітності за три квартали 2016 року.

Розрахунок такого авансового внеску подається платником податку у податковій декларації за три квартали 2016 року. Визначена в розрахунку сума авансових внесків вважається узгодженою сумою грошових зобов’язань.

У разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму авансових внесків з податку на прибуток підприємств протягом строків, визначених ПКУ, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу в розмірах, визначених ст. 123 ПКУ.

Смілянська ОДПІ