Подбайте про бджіл

З початком весняно-польових робіт сільгосптоваровиробники широко застосовують отрутохімікати для обробки посівів. Юридичні та фізичні особи, які застосовують засоби захисту рослин, зобов’язані дотримуватися нормативно-правових актів, що передбачають охорону бджіл від отруєння.

У минулому році  в зв’язку із порушеннями при масовому застосуванні на посівних площах сільськогосподарських рослин пестицидів, почастішали випадки отруєння та загибелі бджіл.

Згідно із українським законодавством, під час обробки медоносних рослин господарі зобов’язані не пізніше ніж за три доби до початку обробки через засоби масової інформації попередити про це пасічників, пасіки яких знаходяться на відстані до десяти кілометрів від оброблюваних площ. При цьому повідомляється дата обробки, назва препарату, ступінь і термін дії токсичності препарату.

Спеціалісти звертають увагу на наявність зручних для використання як пасічниками так і агровиробниками інтернет-ресурсів, зокрема, системи моніторингу «GRAND EXPERT» (веб-сайт: www grand.expert.), що покращить комунікацію між ними та стане додатковим дієвим механізмом по запобіганню отруєнь бджіл.