Подорож у Країну прав Дитини

Журавський НВК… Щоранку поспішають сюди діти, щоб провести ще один незабутній, насичений різними цікавими подіями день. Пролунав дзвінок. Запанувала тиша в коридорах. Учні здобувають знання. Та тут не лише навчаються, але вміють цікаво та корисно проводити вільний час. Щотижня в школі проводяться змістовні тематичні виховні заходи.

Так, нещодавно учні 3—4 класів підготували і провели дитячий ранок на тему «Подорож у Країну прав Дитини» для школярів 1, 2 та 5 класів, своїх батьків та вчителів. Метою цього заходу було поширення правової освіченості в учнівському середовищі, повторення, збагачення та закріплення знань учнів про Загальну декларацію прав Людини, та, зокрема, про Конвенцію прав Дитини.

Діти — учасники та глядачі мали змогу вдосконалити вміння логічно мислити та аргументовано висловлювати свої думки з приводу почутого та побаченого. Ненав’язливо, під впливом гри, маленькі глядачі вчилися бути людяними, доброзичливими та справедливими.

Ведучі свята Руф Корнієнко та Гліб Тюпов запросили всіх присутніх у фантастичну подорож казковим потягом до Країни прав Дітей. Під час «мандрівки» глядачі зустрілися з її жителями, які в доступній формі змогли пояснити, що означають такі серйозні поняття як «декларація», «конвенція», «права людини». На сцені з’являлися один за одним герої відомих усім казок «Колобок», «Попелюшка», «Червона шапочка».

Денис Броніков (Колобок) та Анна Марія Присяжна (Лисичка) переконали присутніх у тому, що кожна дитина має право на життя. Альона Гобечія (Попелюшка) та Юля Даценко (Фея) запропонували глядачам подумати, яке право і ким було порушене у їхній казці. Богдан Юрченко (Буратіно) всім довів необхідність користуватися правом на освіту, бо ж навчання — це головна праця всіх дітей.

Учні 4 класу Родіон Даценко, Іван Степанченко, Ліза Бараненко, Ліда Шепель, Анжела Михлик, Ангеліна Гончаренко у своїх міні-сценках показали готовність держави захищати дітей від впливу токсичних речовин та вживання наркотиків, а також дали зрозуміти, що ніхто не має права вриватися у особисте життя дітей, читаючи без дозволу їхні листи.

Побували гості свята і на засіданні суду, де розглядалася справа з порушення прав дитини. Таня Заїка (Червона Шапочка), Даніель Лихожін (Сірий Вовк), Віталій Сташенко (суддя) переконали глядачів у тому, що порушення прав інших вимагає відповідальності.

Ведучі свята провели з дітьми Казкову вікторину, під час якої треба було визначити, хто з героїв казок вчинив правопорушення і чиї права потребували захисту. Діти грали в гру «Чи добре запам’ятали ми свої права». Також було всім наголошено, що ,маючи права, не слід забувати і про свої обов’язки перед сім’єю, товаришами, однокласниками та суспільством.

Швидко плинув час за віршами, піснями та ігровими сценами. Свято завершилося словами ведучих про те, що майбутнє нашої держави будується сьогодні і залежить від нинішніх школярів. Тому кожен повинен своїми знаннями, своєю працею, своїми вчинками щодня доводити свою любов до України. Ось тоді не загине Україна, відродиться мила, й свій народ вона до щастя піднесе на крилах!

Валентина ДАНІЛЬЧЕНКО, Валентина КОРНІЄНКО. с. Журавка.