Подвійне свято нащадків козака Іскри

Вчетверте вшанували своє село іскряни у день релігійного свята — першого медового Спаса 14 серпня. Ініціатива належить нашому сільському голові Миколі Остапчуку, вмілому організатору та ентузіасту добрих справ.
У центрі села, біля сільського будинку культури, було людно, лунав радісний щасливий сміх малечі, для якої працювали атракціони. Танцювали дівчата під українські мелодії, сяяли святкові обличчя односельців. І ось урочиста мить — сільський голова вітає всіх з Днем села та разом мандруємо віртуальним екскурсом в нашу історію. Звучить ім’я козака Іскри, засновника села, яке зберег-лося через декілька століть. Оцінка здобутків сьогодення, яких попри негаразди і війну, все ж є немало. І знову звучать імена славних іскрян — синів-захисників України на Сході: Вадима Лузана, Юрія Зозулі, Віталія Кичатого, Олександра Різника, Степана Прий-мака, Олександра Діхтяра, Віктора Кліпацького, Миколи Шогана, Миколи Шемета, Івана Лавриченка, Івана Сташенка, Юрія Білика, Олександра Савченка, Романа Дзюби, Володимира Долженка, Андрія Кухарчука. Про їх родини наразі турбується сільська рада і односельці, забезпечують паливом, надають матеріальну допомогу, за що вдячні рідні фронтовиків. На святі рідним учасників АТО та багатодітним матерям вручили подарунки від представників СТОВ «Іскрене» та СПОП «Відродження» — ордери на паливо, телята, поросята, дрова, борошно та інше.
Порадували іскрян своїми творчими номерами гості зі Шполи — квартет «Срібна підкова» та ансамбль «Срібні струни» районного будинку культури. З радістю сприймали пісні-подарунки нашого земляка Анатолія Берестецького, адже його творчий шлях розпочинався саме з Іскреного, з перших уроків учителя музики Стеценка Михайла Яковича, і перші самостійні виступи баяніста були саме в цьому сільському будинку культури.
З увагою слухали односельці місцевого поета Миколу Захарченка — його посвяту селу, хлібу, хлібо-робській нелегкій, але такій почесній праці.
З ініціативи бібліотекаря Ніни Пенцак була організована чудова виставка робіт іскрян-умільців, які вражали високим рівнем їх майстерності.
Із цікавістю чекали жителі села підсумків безпрограшної лотереї, проведеної за кошти СТОВ «Іскрене», СПОП «Відродження» та приватного підприємця Тамари Остапчук. Громада вирішила зібрані з цього дійства кошти, спрямувати на облаштування дитячого садочка.
Лілія ФАРТУШНА.
м. Шпола.