Поїздка, що залишила неповторні враження

Замками Львівщини

 

Мої учні 10-МФ класу дуже люблять подорожувати. Ми вже бували у Львові, та це місто манить до себе.  І ось цієї осені відвідали його ще. Незмінна наша медсестра – мама учня Богдана – Оксана Сергіївна Ходаківська – завжди поряд. Також учнів супроводжувала вчитель Юлія Сергіївна Денисенко. Подорож була дуже захопливою, пізнавальною та усім сподобалася.

 

Спочатку діти поїхали маршрутом «Золотої підкови Львівщини», на якому познайомилися з історією Галичини, історією Львівщини та фортифікаційними спорудами цього краю.  Побували в Золочівському замку, який було збудовано у ХVII ст.

Як свідок історичних подій, Золочівський замок є однією з найвизначніших пам'яток культури й оборонної архітектури на теренах галицької землі... Замок багато разів змінював своє призначення від фортеці до тюрми та школи. У палаці була колись і резиденція польських королів. Тепер тут заповідник-музей.

 

Дуже захопив своїм виглядом Підгорецький замок — один із найкращих у Європі зразків поєднання ренесансного палацу з бастіонними укріпленнями. Палац називали «польським Версалем»...

Мурований замок заснував у 1635 р. коронний гетьман Станіслав Конецпольський на місці давніших укріплень, що належали родині Підгорецьких. До замкового комплексу входять такі споруди: палац, оточений бастіонними укріпленнями, валами, ровами, чудовим парком, що знаходиться на декількох терасах і є пам'яткою садово-паркового мистецтва державного значення, римо-католицький костел XVIII ст. та заїжджий двір.

 Саме цю споруду зробили Лувром, коли знімали усім відомий пригодницький фільм «Д'Артаньян і три мушкетери».

 

А на завершення цієї екскурсії учні відвідали Олеський замок, який вважають найвідомішим замком Львівщини, відродженим з цілковитої руїни. Понад шість століть стоїть він на високому пагорбі і є свідком та учасником багатьох подій, що навічно увійшли в історію... Вперше Олеський замок згадується в письмових джерелах, датованих 1327 роком. З цікавістю діти переглянули експозицію музею, що розташувався у стінах палацу.

Після такої змістовної подорожі першого дня обід видався дуже смачним.

Увечері учні прогулювалися центром древнього міста Лева, відвідували різні магазинчики, кав’ярні та просто насолоджувалися атмосферою, що панує. Вечірній дощ не завадив прогулянці.

 

Прогулянки містом

Наступного дня знайомство з містом продовжилося. Як і першого дня, у цьому нам допомагав екскурсовод пан Сергій. Учні дізналися, що під львівською бруківкою є безліч тунелів та підземель, які спорудили кілька століть тому. Побували в підземеллі Гарнізонного храму свв. апп. Петра і Павла, підземеллі монастиря бернардинів, підземеллі аптеки-музею. Також відвідали музей сала. Усіх захопив підйом на Львівську ратушу. Учні каталися на міському оглядовому трамвайчику. Прогулянки містом були неповторними. А вечірній перегляд фільму в «Кінопалаці» завершив екскурсію. Утомлені та щасливі діти поверталися потягом додому.

 

Відгуки про подорож

А в потязі учні брали один в одного інтерв’ю. І ось короткі відгуки десятикласників про подорож.

Дмитро Коливай: Мені сподобалася вся поїздка до Львова, також спілкування в поїзді.

Дмитро Лисенко: Запам’яталася прогулянка у вагончиках.

Богдан Ходаківський: Дуже сподобалися різні кафешки.

Богдан Кошовий: Не забуду замки Львівщини, вони неймовірні.

Матвєй Смірнов: Запам’яталася найбільше «Криївка», «Кавова копальня», вечірній Львів.

Валерія Скрипник: Підземелля Львова запам’ятаю, а також найбільше неймовірних вражень отримала у замках.

Євгенія Жадан: Вражають підземелля.

Віктор Пастушенко: Я захоплений усім побаченим.

Надія Олійник: Мені сподобалася поїздка в поїзді, такод прогулянка трамвайчиком.

Сергій Кісіль: Підйом на Ратушу не забуду ніколи.

Тетяна Сторчоус: Нічний Львів – це щось незвичайне! Сподобався фільм.

Олег Павлюченко: Не забуду чудові прогулянки Львовом.

Владислав Єдин: Сподобалося у місті все, а також атмосфера в поїзді.

Анна Якубенко: Мене вразив сам Львів, запам’ятаю прогулянки містом.

 

Радісно зустрічали в рідних домівках екскурсантів. Подорож запамятається надовго.

                                     Алла Золотарьова,

                                    класний керівник 10-МФ класу Шполянського НВК№1