Понад 10 тисяч українців взяли участь у віче “Зупинимо капітуляцію” на Майдані Незалежності, ще тисячі – вийшли на акції в регіонах

Віче "Зупинимо капітуляцію" пройшло на Майдані Незалежності в центрі Києва у неділю, 6 жовтня. Подібні народні акції відбулися цього дня по всій Україні, зокрема, і на Черкащині.

Приводом для проведення заходу активісти назвали протидію «будь-яким спробам влади ухвалити рішення, які призведуть до поразки у війні з Росією, як «формула Штайнмаєра», «особливий статус» для Донбасу».

Спікери висловлювалися проти відведення українських військ на Донбасі, підписання "формули Штайнмаєра" та здачі українських інтересів у боротьбі проти російської агресії.

Завершилося віче підсумковим зверненням організаторів, у якому учасники наполягають на недопущенні капітуляції Україною перед російською агресією та закликають, зокрема, не допустити ухвалення жодних рішень, які би спричинили здачу українських інтересів.

Також автори звернення закликають Президента Володимира Зеленського, Верховну Раду та уряд сформувати і впровадити державну політику щодо Росії на окупованих нею територіях на підставі чинного закону України про особливості місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей.

Вони також анонсували подібні акції протесту на 14 жовтня, у День захисника України.