Понад півстоліття у вихорі народного танцю!

14 травня в кіноконцертній залі «Космос» відбувся ювілейний концерт «У вихорі народного танцю» з нагоди 55-річчя з дня утворення зразкового танцювального колективу «Барвінок» Шполянського будинку школярів та народного аматорського ансамблю танцю «Гренада» районного будинку культури.

На урочистостях згадали півстолітню історію цих знаних у районі колективів, переглянувши відеофільм та фотовиставку, вшановували всіх, хто присвятив своє трудове й творче життя їх розвитку та насолоджувалися майстерно виконаними танцями, вкотре переконуючись, що танець є однією з найяскравіших граней щедрої душі українського народу.

На адресу колишніх та нинішніх учасників танцювальних колективів було сказано багато теплих слів. Голова Шполянської райдержадміністрації Володимир Потапенко привітав ювілярів зі святом, здійснив мрію вихованців, подарувавши ноутбук, вручив грамоти та подарунок колишньому керівнику «Гренади» Юрію Слободянику та колишнім акомпаніаторам Олені Чорноус, Леоніду Човнику та Анатолію Цицерошенку.

До щирих привітань приєдналася заступник голови Шполянської районної ради Лідія Татарина, яка від імені голови та всіх депутатів районної ради вручила подарунковий сертифікат на суму 20 тисяч гривень для придбання сценічних костюмів та Почесну грамоту Едуарду Пресліцькому за особливі успіхи в здійсненні навчання і виховання учнів, формування національних і загальнолюдських цінностей, утвердження національної ідеї, патріотизму та з нагоди ювілею. Заступник міського голови Марина Кулішова подарувала для потреб колективів акустичну систему; начальники відділу освіти та культури й туризму райдержадміністрації Павло Вербівський та Анатолій Лозовий подарували іменинникам аксесуари для ноутбука.

Також до вітальних слів долучилася Катерина Дудник, яка впродовж тридцятирічної роботи на педагогічній ниві доклала чимало зусиль для становлення танцювальних колективів. Катерина Іванівна подарувала презентаційний альбом, написаний у співавторстві з Едуардом Пресліцьким, у якому півстолітня неповторна історія «Барвінку» та «Гренади» вписана невмирущими літерами у життєпис рідної нам Шполянщини, а також вручила керівнику колективів диплом від імені голови Черкаського обласного відділення Дитячого фонду України Алли Бучковської за небайдуже серце до дітей та високий професіоналізм хореографічних постановок, участь у обласних фестивалях та з нагоди ювілею.

Приємними несподіванками для учасників колективів стали подарунки: від директора ТОВ «Маяк-Агро» Михайла Богача — 130 літрів пального для екскурсійних поїздок колективів; солодощі торгової марки «Жайвір» від директора ПрАТ «Шполянський завод продтоварів» Олега Кошового; від батьків — іменинний торт та подарунковий сертифікат на суму 5500 грн. для потреб колективів (вручили хліб-сіль керівнику); танцювальні композиції — від колективів районного будинку культури «Еліт» (керівник Леся Осадчук) та Шполянської дитячої школи мистецтв (керівник — Каріна Ігоніна); від районного будинку культури пісенний подарунок у виконанні вокального квартету «Срібна підкова», а від директора районного будинку культури Анатолія Берестецького — грамоту та кошти для потреб колективів.

 

 

 

За вагомий внесок у розвиток української національної культури, хореографічного мистецтва та з нагоди ювілею колективів грамотами Черкаського управління культури обласної державної адміністрації нагороджено керівника народного аматорського ансамблю танцю «Гренада» Едуарда Пресліцького, незмінного акомпаніатора Миколу Дяченка, а також колишнього керівника «Гренади», художнього керівника районного будинку культури Анатолія Міцкевича, які вручила директор Черкаського обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи Таміла Іванова.

 

 

 

 

Начальник відділу культури і туризму Анатолій Лозовий вручив грамоти учасникам-ветеранам ансамблю танцю «Гренада»: Ігорю та Олені Єгоровим, Вірі Сергійчук, Валентині Колісник, Олені Хоменко, Анатолію Шараєву, Аллі Слободянюк, Лілії Славінській, Віктору Камінському, Олександрі Котовій, Інні Вовк, Тетяні Ольшевській, Володимиру Осоконю, Каріні Ігоніній, Ларисі Сімак, Янику Яковенку, Вадиму Коліснику та ін.

 

Тисячі дітей за 55 років опанували мистецтво танцю та продовжують опановувати його нині. Чарівність і грація, молодість і творчий запал, бажання продемонструвати свій талант — такими були основні мотиви свята танцю, який єднає 55 років супутників руху, ритму й мелодії в «Гренаді» та «Барвінку».

Оксана ГУКАЛО, провідний спеціаліст відділу освіти райдержадміністрації.

Фото Віктора Кравченко.