У 569 –й день народження села Лебедин

   За стародавнім українським звичаєм на толоку люди збираються, аби разом зробити якусь спільну справу. Але, крім виконаної роботи, всі вони в цей час об’єднуються ще й духовно, пробуджуючи в собі творчу енергію.

   Саме такою позитивною енергетикою надихнулися і учасники, і глядачі обласного регіонального фестивалю «Мистецька толока», яка  нинішнього року проводилась у селі Лебедин саме у день його народження.

   А свято  лебединців, завдяки цьому заходу, набуло особливого колориту. 

   До Лебедина  з’їхалися аматорські колективи області, аби поділитися зі своїми колегами та глядачами власними творчими доробками. Майстри та майстрині з сіл  Шполянщини представили свої творчі роботи на ятках. Захоплювали глядачів ручні вироби з бісеру Людмили Аргатюк та картини з пластеліну членів гуртка «Лелека»  із с. Маслове, неперевершені художні витвори Надії Мовчан, яка представляла с. Лип’янку, зазвичай неповторні іграшки художниці Ольги Задворської та авторські роботи майстрині Інни Вовк зі Шполи, вишивки бібліотекаря Ярославківської бібліотеки Олени Задніпряної, оригінальні роботи Наталії Черненко, Надії Дубини, Світлани Берези з с.Мар’янівка та  багатьох інших.

   Діти цього дня досхочу бавилися на надувних гірках, каруселях; дорослі брали участь у волейбольному турнірі, змаганнях із гирьового спорту, перетягування канату та армреслінгу. Підприємці пропонували господарям та гостям свої колоритні сувеніри, іграшки, солодощі, напої та випічку.

  Творчий дух фестивалю посилювали запальні та ліричні українські пісні, які лунали зі сцени у виконанні аматорських колективів Черкащини, районних артистів.

 — Усіх нас сьогодні об’єднала любов до пісні, з якою, завдяки цій «Мистецькій толоці», ми йдемо від села до села — зазначила у своєму привітанні учасників фестивалю присутня на святі директор Черкаського обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи Таміла Іванова, вручаючи Почесні грамоти за вагомий особистий внесок у збагачення  культури членам  творчих колективів та вітаючи з днем народження села жителів Лебедина та гостей свята.

   І кожен із учасників толоки відчував неабияку гордість за те, що є  причетним до примноження духовних традицій рідного краю.

   Вечірню частину програми було присвячено  урочистостям з нагоди 569-ї річниці дня народження села Лебедин.

  Сільський голова Олексій Рудас, який відзначив здобутки сільської громади за цей рік, подякував ГК «ЛНЗ», підприємцям, освітянам, медикам, працівникам культури, усім,  хто надає вагому підтримку у вирішенні нагальних питань села та кожному лебединцю зокрема —  за свій посильний внесок у його розвиток.

  Привітали жителів села і голова райдержадміністрації Володимир Потапенко, керівники районної та сільської  ветеранських організації Володимир Пустовіт та Микола Волик, шполянин Віктор Денисюк, сільський голова села  Макіївка сусіднього Смілянського району Людмила Жижка.

  На святі відзначили жителів села, які нинішнього року сягнули поважної життєвої вершини, або ж  святкували ювілеї подружнього життя. Серед таких було названо і присутню на святі Марію Федорівну Бондаренко, яка зустріла своє 90-е літо, подружжя Євдокії Іванівни та Миколи Степановича Черкасових, котрі прожили у парі 50 років.

   Сільський голова вручив подарунки переможцям спортивних змагань. Свої художні номери дарували присутнім місцеві та приїжджі артисти.

  — Все ж, добра  традиція живе у нашому селі,— збиратися цього дня усім разом, аби відзначити свято нашого рідного села, підбити певні підсумки, відпочити і просто поспілкуватися,— зазначив житель Лебедина, заслужений лікар України Микола Волик.—Удвічі приємно, що щороку на таких заходах ми бачимо все більше і більше молоді. А це значить, що у нашого Лебедина — щасливе і надійне майбутнє!

                                                                                             Сергій Холодний