ПОНАД УСЕ ЦІНУЮТЬ ТЕ, ЩО МАЮТЬ В СЕЛІ РОБОТУ

15 ЛИСТОПАДА — ДЕНЬ ПРАЦІВНИКІВ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

Розпочата рік тому партнерсь­ка співпраця СТОВ «Агрофірма «Вись» та Групи компаній «ЛНЗ» розпочала давати відчутні позитивні результати. Одним із її напрямків стало відновлення роботи комбікормового заводу товариства, який славився колись і роз­махом свого виробництва, і професійними кадрами. Та час іде. На зміну ветеранам праці приходить молодь, яку на підприємстві навча­ють і яка стає рівноцінною зміною своїм старшим колегам.

Нещодавно на заводі втілено в життя ще один важливий про­ект ― з виробництва пелет, і вже запущено лінію з виробництва цьо­го екологічно чистого і недорогого виду палива.

Сировиною для такого па­лива є качани, які спочатку подрібнюються, а потім з такого подрібненого пилу у спеціальному барабані формуються гранули, котрі подаються у спеціальні бун­кера, а потім завантажуються у мішки і вже можуть застосовувати­ся як готове паливо. Підприємство використовуватиме пелети для власних потреб, зможе забезпечу­вати й заклади соціальної сфери та виконувати інші замовлення. При повному завантаженні сиро­виною роботу цеху з виробництва пелет планують організувати у три зміни.

Сьогодні цю ділянку виробництва очолює колишній воїн АТО Анатолій Головкін, на лінії трудять­ся чотири працівники, серед яких і Сергій Гончаров.

До того, як у серпні минуло­го року Сергій мобілізувався до лав Збройних сил України, він працював у цьому господарстві механізатором.  В зоні АТО 95-та бригада ПДВ, де служив Сергій, дислокувалася в районі аеропорту, у селах Піски, Водяне, Опитне. Сергій не любить вдаватися в подробиці своєї служ­би, та, як і багатьом воїнам, йому довелося нелегко. Щодня пере­буваючи на межі життя і смерті, чоловік пам’ятав одне: вдома на нього чекають дружина і двоє діток, яким він потрібен і до яких повинен повернутися живим і здоровим.

Місяць тому Сергій повернувся у рідне село, і знову відновив свою роботу на підприємстві. Поступо­во повертається і до спокійного сільського життя. Нині тут працює його брат Олександр, який трудить­ся механізатором в с. Веселий Кут. У матусівському підрозділі госпо­дарства зараз надає допомогу в закладенні зерна на зберігання.

Оператором з виробництва комбікормів у господарстві працює ще один представник молодого покоління ― Дмитро Лісовий. Завідувач виробництва заводу Ігор Збризький зазначає, що Дмитро Сергійович належить до перспек­тивних і сумлінних кадрів, а на підприємстві таке відповідальне ставлення до своєї роботи цінують.

Після закінчення школи Дмитро залишився у рідному селі. Дружи­ну привіз до рідного Матусова аж із Криму. Поки що вони не мають змоги поїхати на її батьківщину, але вірять, що така можливість обов’язково з’явиться. Вдома Дмитро ― турботливий татусь, у нього дві доньки, які потребують батьківської уваги та турботи.                                                   Дмитро Лісовий

До того, як освоїти нову ділянку роботи, Дмитро Лісовий працював токарем. В минулому році пройшов навчання оператора з виготовлення комбікормів.

Нині комбікорм, який виготовляється в цеху, використовується для потреб тваринницької ланки в господарствах ГК «ЛНЗ». Зараз у селі важко знайти ро­боту. Тож молоді кадри, які отри­мали можливість застосувати свої здібності на відповідальних ділянках роботи сільськогосподарського ви­робництва, цінують те, що мають сьогодні.

Лариса БАЧИНСЬКА  (фото автора).