Юлія Тимошенко закликала Раду провести розслідування щодо законності закупівлі ліків

«Батьківщина» вимагає від парламенту провести розслідування щодо законності закупівлі ліків за гроші державного бюджету та звернутися до Рахункової палати для проведення позачергової перевірки постачання ліків. Про це заявила лідер фракції Юлія Тимошенко на засіданні Погоджувальної ради лідерів фракцій та комітетів ВР.

Вона також закликала парламент невідкладно розглянути два законопроекти №6194 та №6367, які врегульовують жахливу ситуацію із закупівлею ліків.

Як зазначила політик, у 2015 році на міжнародні закупівлі ліків урядом було виділено з держбюджету 2,2 млрд грн передплатою.

«Два роки постачалися ліки і на сьогодні ще частина ліків так і не поставлена. У 2016 році було перераховано вдвічі більше – майже 4 млрд грн. І на сьогодні ще 20% ліків не поставлено, а це переважно ліки для важкохворих. У 2017 році перераховують ще більше грошей передплатою – 6 млрд грн. Це гроші, які могли закрити проблеми з усіма медикаментами, але на цю хвилину на місця поставлено не більше половини», – повідомила парламентарій.

За словами лідера «Батьківщини», незважаючи на такі показники поставок, у 2018 році уряд знову передплатив вже 6 млрд грн, але за 5 місяців ліки до України так і не надійшли.

До того ж Юлія Тимошенко зауважила, що ті ліки, які постачаються в Україну, мають низьку якість та майже прострочений термін: «Ліки для онкохворих на 400 млн грн викинули, тому що вони були непридатні для використання для дітей».

Лідер  фракції звернулась до всіх лідерів фракцій парламенту: «Нам потрібно негайно зупинити цей порядок закупівлі ліків, бо люди сьогодні від цього помирають».

Вона також звернула увагу на необхідність втручання парламенту у вирішення незадовільної ситуації із закупівлею вакцин.