Порошенко підписав закон, що дозволить ЄС допомогти реформувати силові структури

Президент Петро Порошенко підписав Закон "Про ратифікацію Угоди між Україною та Європейським Союзом щодо статусу Консультативної місії Європейського Союзу з реформування сектору цивільної безпеки України (КМЄС в Україні)".

Про це повідомляє сайт глави держави

Цей закон, прийнятий Верховною Радою 4 лютого, дозволить виконати внутрішньодержавні процедури, необхідні для набрання чинності зазначеною угодою.

Європейський Союз надаватиме допомогу у реформуванні сектору безпеки України (структури МВС, включно з міліцією і Національною гвардією, Служба безпеки України та Державна прикордонна служба України).

Також угода передбачає моніторинг реалізації рішень та імплементації законодавства у сфері реформування безпекового сектору, підтримку реформ шляхом проведення тренінгів та навчання персоналу причетних органів державної влади.

22 липня 2014 року Радою ЄС із закордонних справ було прийнято рішення щодо розгортання Консультативної місії Європейського Союзу з реформування сектору цивільної безпеки України.

Згідно з рішенням, штаб Місії базуватиметься в Києві. Фінансування діяльності Місії здійснюється за рахунок бюджету ЄС та добровільних внесків держав-членів і третіх країн. Мандат Місії триватиме 2 роки.

Загальний контроль за діяльністю КМЄС в Україні здійснюється Політико-безпековим комітетом ЄС, а поточне керівництво – главою Місії.

Главою Місії призначено Кальмана Міжея, який у 2007-2011 роках був спеціальним представником ЄС з питань Молдови та відповідав за політику ЄС щодо придністровського врегулювання.

Європейська правда

Джерело:.pravda.com.ua