Пожежних Шполянщини відзначили за їхню сумлінну роботу

2 лютого у актовій залі Шполянського районного відділу УДСНС України в Черкаській області відбулося підбиття підсумків роботи рятувальників за минулий рік та нагородження співробітників районної служби порятунку.

З цієї нагоди у Шполу приїхав генерал-майор служби цивільного захисту, началь­ник Управління ДСНС України у Черкаській області Віктор Гвоздь.

До заходу долучилися міський голова Сергій Крав­ченко, голова районної ради Олександр Кузуб і голова райдержадміністрації Володимир Потапенко.

Підбиваючи підсумки ро­боти пожежної частини за минулий рік, начальник Шпо­лянського районного відділу УДСНС Олександр Пластун повідомив, що на всі викли­ки рятувальники реагували оперативно. За необхідності завжди залучались додаткові сили, про що свідчить значно нижчий відсоток, порівняно з минулими роками, людських втрат при пожежах чи в інших надзвичайних ситуаціях. Олександр Анатолійович кон­статував і той факт, що нині рятувальниками приділяється значна увага в роботі з популяризації запобігання пожеж серед населення Шполянщи­ни.

Особливо це зосередже­но в селах Мар’янівка, Ярос­лавка і Соболівка, адже там функціонують місцеві пожежні служби.

— Завдяки збільшенню матеріальних виплат на утри­мання пожежних частин, у 2016 році ми зробили ремонт у нашо­му приміщенні, привели до ладу роздягальні та оновили кімнати для відпочинку, — прозвітував Олександр Пластун.

Під час урочистого засідання за сумлінне виконання службо­вих обов’язків керівник міста Сергій Кравченко нагородив грамотами та цінними подарун­ками двох рятувальників Шпо­лянського районного відділу УДСНС Володимира Гедзенка та Володимира Слободяника.

Три місяці тому хлопці гаси­ли пожежу у багатоповерхівці по вулиці Соборній. Завдання було надскладне, адже вогонь розгорнувся на четвертому поверсі житлового будинку.

— Коли ми з караулом прибули на місце виклику, то з’ясували, що 4 і 5 повер­хи під’їзду, де була пожежа, задимлені, — пригадує пра­порщик служби цивільного за­хисту Володимир Слободяник.

— А на балконах знаходились люди, які потребували допо­моги. Шляхи евакуації були в густому диму. Ми разом з Воло­дею відразу кинулись на поміч. За допомогою апаратів дихан­ня в непридатному середовищі провели евакуацію жителів. Він також пригадав, як врятував молоду дівчину, власницю квар­тири на 5-му поверсі. Через гу­стий дим вона не могла вибра­тись з приміщення, а внизу на подвір’ї її чекала схвильована мати.

Підсумував зустріч началь­ник Управління ДСНС України у Черкаській області Віктор Гвоздь. Він зазначив, що те­пер в Україні вирішується про­блема із збільшенням кількості рятувальників із сорока тисяч до трьохсот. Також стоїть пи­тання збільшення кількості пожежних частин, зокрема у сільській місцевості. Тобто, ре­форма служб цивільного захи­сту крокує в ногу з реформою децентралізації. З утворенням громад збільшиться і кількість відділень пожежних частин.

Крім того, кращих працівників пожежної служби Віктор Гвоздь відзначив на­городами, при цьому зазна­чивши, що позитивна аура цієї зустрічі підтверджує професіональність сфор­мованого колективу Шпо­лянського районного відділу УДСНС.

СЛУЖБА ПОРЯТУНКУ ЗАСТЕРІГАЄ!

Більшість причин пожеж — нехтування правилами безпеки

Впродовж січня 2017 року на території Шполянського району та міста Шпола виник­ли 7 пожеж, що на 30% відсотків більше, ніж за аналогічний період минулого року. Прикрий наслідок пожежі в селі Матусів — загибель лю­дини.

Переважна більшість причин виникнення цих надзвичайних подій — це неправильне влаш­тування печей, порушення правил експлуатації електронагрівальних приладів. Тобто — людський фактор (неуважність чи недостатні знання щодо експлуатації та обслуговування теплонагрівальних приладів, пічного опалення).

Шполянський райвідділ Держслужби з пи­тань надзвичайних ситуацій рекомендує жи телям міста та району бути уважними та не бути байдужими щодо безпеки власного жит­тя та оселі: 

- виходячи з дому, обов’язково вимикай­те будь-які електронагрівальні прилади, пра­ски, мікрохвильові печі, телевізори;

- не нехтуйте щорічним обслуговуван­ням печей та димарів;

- будьте уважними при використанні відкритого вогню.

Костянтин АНТОНОВ,
провідний інспектор
Шполянського районного відділу
управління Держслужби
з питань надзвичайних ситуацій