З ТУРБОТОЮ ПРО ОДНОСЕЛЬЧАН

Три роки тому фельдшер Світлана Тригуб повернулася в рідне село Товмач, звідки родом. Нині завідує сільською медичною установою та опікується дитячим населенням. У ФАПі працює разом із фельдшером Лесею Ковтун та молодшою медичною сестрою Тетяною Бистрик.

Сільське населення Товмача, а це 766 осіб, щороку поповнюється новими маленькими жителями (у 2013 році тут народилося 12 дітей, в минулому — троє). Працівники ФАПу проводять регулярні профілактичні огляди сільського населення, надають невідкладну допомогу, виконують на дому призначення лікаря. Функціонують тут маніпуляційний та фізіотерапевтичний кабінети.

Кажуть, що у рідному селі і люди всі рідні. Світлана Олексіївна знає майже кожного жителя Товмача і намагається допомогти усім, хто потребує її допомоги, з відповідальністю виконуючи свою роботу.

― Цьому мене вчили мої наставники ― лікарі та медсестри, з якими пощастило працювати одразу після закінчення Ватутінського медичного училища, ― розповідає Світлана Олексіївна. ― Свою медичну практику я розпочинала з реанімаційного відділення районної лікарні, працювала згодом і у неврологічному та психоневрологічному відділеннях. Коли прийшла на роботу, зрозуміла, що теорія, якій нас вчили, звичайно, важлива. Але для медичного працівника надто важлива практика, особливо ― набутий досвід. І головне ― мати поруч людей, у яких є чому навчитися. Тож завжди із вдячністю згадую своїх наставників, якими для мене стали лікарі Степан Кирилович Линдюк, Микола Федорович Кольва, Сергій Іванович Сидоренко, старших медичних сестер Наталію Сидорівну Вітренко та Катерину Дмитрівну Козленко.― І донині керуюсь їхніми порадами та настановами, які й нині мені дуже допомагають в роботі.

Нинішня весна у працівників медичного закладу Товмача наповнена звичайними турботами. Крім надання фахової допомоги, турбуються вони і про затишок та комфортні умови для своїх односельчан ― пацієнтів закладу. Самі облаштовують та прибирають прилеглу територію. Минулого року в приміщені ФАПу за сприяння Товмацької сільської ради встановлено нові вікна, медики власними силами проводять поточні ремонти.

І роблять все для своїх односельчан з турботою про них.

Лариса БАЧИНСЬКА (фото автора).