Правоохоронці приєдналися до акції «16 днів проти гендерного насильства»

Мета акції — привернути увагу суспільства до таких страшних за своєю суттю явищ, як насилля в сім‘ї, насилля в дитячому та підлітковому середовищі, насилля над дітьми та жінками, торгівля людьми тощо.

Міжнародна кампанія «16 днів проти гендерного насильства» започаткована в 1991 році Інститутом жіночого глобального лідерства та розпочала свою діяльність 25 листопада 2008 року. Організатори поставили собі за мету провести символічний ланцюг між насильством щодо жінок та правами людини, підкреслюючи, що насильство є порушенням прав людини.

З 25 листопада по 10 грудня 2015 року на всій території України проходить акція «16 днів проти гендерного насильства», в рамках якої громадськими організаціями, органами Національної поліції, відповідними структурними підрозділами державних установ та со-ціальними службами проводяться заходи щодо попередження насильства в сім‘ї, виявлення та попередження жорстокого поводження як в дитячому та підлітковому середовищі, так і щодо самих неповнолітніх, недопущення гендерного насильства та забезпечення конституційних прав та свобод громадян.

До цієї акції щорічно активно долучаються і шполянські правоохоронці. Інспектори поліції разом з представниками соціальних служб проводять бесіди з учнями шкіл, роз’яснюють неповнолітнім їх права у випадках скоєння щодо них насильства або інших протиправних дій, розповідають про відповідальність за жорстоке поводження з однолітками, а також вчинення кримінальних правопорушень проти особистості.

Нині в Шполянському відділенні поліції Смілянського відділу Головного управління Національної поліції в Черкаській області перебувають на обліку як схильні до вчинення насильства в сім‘ї 113 осіб. За вчинені правопорушення щодо членів своїх родин притягнуто до адміністративної відповідальності 50 громадян.

З початку 2015 року працівниками Шполянського відділення поліції було складено 84 протоколи за адміністративні правопорушення за ст. 173-2 ч. 1 КУпАП «Вчинення насильства в сім‘ї», за які були встановлені такі адміністративні стягнення: 1 попередження, 28 штрафів, 5 адміністративних арештів, 16 громадських робіт та 36 протоколів за ст. 173-2 ч. 2 КУпАП (вчинено повторно протягом року).

І все ж, зусиль самих правоохоронців та державних органів замало. Для того, аби викорінити такі ганебні явища, потрібно, в першу чергу, усвідомлення своїх дій самою людиною. Моральні та духовні рамки під впливом виховання та соціуму може поставити собі лише сама особа, і лише вона сама може контролювати їх дотримання. На превеликий жаль, не всі члени сучасного суспільства мають подібні внутрішні правила і схильні силою вирішувати як реальні, так і уявні проблеми.

Відтак, шановні громадяни, у будь-якій ситуації зберігайте спокій і виваженість, поважайте своїх дружин та чоловіків, дітей та батьків, близьких і зовсім незнайомих вам людей. Будьте у спілкуванні доброзичливими, і пам‘ятайте — до тих, хто вас оточує, потрібно ставитись так, як ви самі хочете, аби до вас ставились сторонні і близькі люди.

Ірина КУЧЕР, інспектор Шполянського відділення поліції.