Прем’єр-міністр України Володимир ГРОЙСМАН: «Рішення уряду про підвищення мінімальної заробітної плати ретельно прораховано і не містить жодних загроз»

ВЛАДА ПЕРЕКОНУЄ

Підвищення мінімальної заробітної плати удвічі до 3200 грн. ретельно прораховано урядом, не потребує додаткової емісії грошей і не містить жодних загроз для економіки. Про це заявив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман в ефірі програми Шустер Live у п'ятницю.

«Цей крок є абсолютно прорахований, там немає жодних загроз і найголовніше, що він є реальним. Потрібно розпочати віддавати борги українцям, тому що це надзвичайно важливо, і треба зробити все для того, щоб людина, яка працює і отримує заробітну плату, могла забезпечити на мінімальному рівні свої стандарти життя», — зазначив Володимир Гройсман.

Кабінет Міністрів працював над питанням підвищення мінімальної заробітної плати не один місяць та провів ретельні розрахунки. Кошти на це будуть отримані від детінізації економіки.

«Жодного негативного впливу ні на маленький, ні на середній бізнес не буде. Практично, сьогодні у малому і середньому бізнесі сплачують приблизно таку заробітну плату», — зазначив Володимир Гройсман.

У цьому контексті Володимир Гройсман зауважив, що за 25 років незалежності мінімальна заробітна плата ніколи не дорівнювала реальному прожитковому мінімуму. Натомість, мінімальна заробітна плата на рівні 3200 грн. дорівнює споживчому кошику, що був затверджений урядом у жовтні.

Прем’єр-міністр зазначив, що підвищення мінімальної заробітної плати удвічі позитивно вплине на купівельну спроможність громадян та у тому числі стимулюватиме розвиток економіки, зауважив він. Це також крок до справедливої оплати праці українців.

«Ми бачимо детінізацію, ми бачимо, що людині за її працю платитимуть не копійки, а вдвічі більше. Ми бачимо, що ми забезпечимо зростання заробітної плати у бюджетному секторі», — зауважив Володимир Гройсман.

Глава уряду зазначив, що у структурі виробництва інших країн частка заробітної плати у собівартості національного продукту становить не менше 40%. В Україні заробітна плата завжди становила до 10%. «Це початок економічного зростання, справедливості при оплаті праці працівників і крок, який при підтримці парламенту, стане абсолютною реальністю з 1 січня 2017 року», — наголосив він.