ПРЕС-СЛУЖБА УПРАВЛІННЯ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ В ШПОЛЯНСЬКОМУ РАЙОНІ ПОВІДОМЛЯЄ

Міністр соціальної політики Павло Розенко повідомив про підвищення соціальних виплат

Багатьох громадян цікавить, чому після підвищення соціальних стандартів з 1 вересня 2015 року не відбулося автоматичного підвищення пенсійних виплат інвалідам ІІІ групи та державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам. Півтора року тому, 25 березня 2014 року, попереднім складом Уряду було ухвалене рішення не прив’язувати ці пенсійні виплати до прожиткового мінімуму, а встановити її фіксований розмір на рівні 949 гривень. Таким чином, після підвищення прожиткового мінімуму з 1 вересня 2015 року до 1074 гривень, підвищення пенсійних виплат інвалідам ІІІ групи та державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам не відбулося. Їх розмір і надалі складав 949 гривень.

«На мій погляд, попередній склад уряду припустився помилки і вона була виправлена, — повідомляє пан Розенко. — Уряд знов встановив розміри пенсійних виплат інвалідам ІІІ групи та державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам на рівні прожиткового мінімуму (сьогодні це 1074 гривні). Відтепер зазначені громадяни (а їх в Україні — 620,4 тисячі) отримуватимуть пенсійні виплати у розмірі на рівні прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, як і передбачено нормами Конституції України. І надалі при підвищенні прожиткового мінімуму їхні виплати збільшуватимуться автоматично».

У яких випадках утримується військовий збір з пенсій

Якщо сума пенсії (включаючи суму її індексації) перевищує у 2015 році 3654 (1218 гривень х 3) гривні, то частина такого перевищення оподатковується військовим збором за ставкою 1,5 відсотка. Це правило діє впродовж 2015 року. У зв'язку з тим, що це податковий збір — його величина незмінна протягом року, навіть якщо змінюється прожитковий мінімум. Пенсії, сума яких менша за 3654 гривні, військовим збором не оподатковуються.

Скільки сплачують до Пенсійного фонду шполянські підприємці-спрощенці

Понад шістсот підприємців-спрощенців нашого району сплачують єдиний соціальний внесок, а відтак і його складову до Пенсійного фонду. Сплачують належно, а саме мінімальну його частину (478,17 грн. з 1 вересня цього року) з надією, що коли прийде старість, отримати і належну пенсію. Всього пенсійники отримали від цієї категорії платників за 8 місяців цього року 5,5 мільйона гривень (плата за найманих працівників тут теж врахована), що складає 10,3 відсотка від всієї суми надходжень. Серед підприємців дуже затятих боржників майже немає. Варто зазначити, що сплачений мінімальний внесок, на жаль, забезпечить тільки мінімальну пенсію. Щоб сподіватися на більше, підприємці мають більше і сплачувати. Приміром, працівникам ПрАТ «Шполатехагро» в цьому році нараховують щомісячно 1779 гривень соціального внеску, тож і пенсія в них буде вищою. Окремі підприємці, особливо ті, які відчувають наближення пенсійного віку, теж намагаються збільшувати суми платежів. Проте, це швидше виняток, аніж правило.

Нагадаємо також, що необхідний страховий стаж для призначення мінімальної пенсії має складати не менше 30 років для жінок і 35 років для чоловіків і що сплачувати єдиний внесок необхідно до 20-го числа місяця, наступного за місяцем, за який він сплачується, в розмірі 34,7% від суми, яку підприємець визначає самостійно, але не менше за розмір мінімального страхового внеску. Кожний платник єдиного соціального внеску повинен сам собі поставити запитання: яку пенсію я хочу отримувати в майбутньому?

Хто з пенсіонерів Шполянського району має найбільший трудовий стаж

Як з’ясувалося, найстаршою жителькою нашого району є Віра Боїн зі Шполи. Знаменитій довгожительці пішов вже 102-й рік. Відмітку ста років перетнула і її землячка Марія Шевченко, а лозуватчанці Анастасії Вітренко 3 грудня теж виповнилося сто років. Додамо, що рубіж довголіття в 95 років здолали 24 жителі нашого району і лише двоє з них — чоловіки. А ось найбільше трудового стажу серед пенсіонерів мають чоловіки: Олексій Габелок — 71 рік та Андрій Тітко — 63 роки. До речі, вони ще продовжують трудову діяльність.

Питання, з якими звертаються до Пенсійного фонду найчастіше

— Чи маю я право на дострокове призначення пенсії за віком, якщо мене звільнено з роботи за скороченням штату за рік до досягнення пенсійного віку? — Леся КОШОВА (м. Шпола).
Відповідає Лариса ГОНТАР, головний спеціаліст управління Пенсійного фонду України:

— Чинним законодавством з 1 січня 2015 року не передбачена можливість дострокового виходу на пенсію за півтора року до досягнення пенсійного віку для осіб, яких звільнено з роботи за скороченням штату. Тобто, право на пенсію ви матимете при досягненні загальновстановленого пенсійного віку. Пенсійний вік нині для чоловіків і жінок становить 60 років. Жінки, які народились до 1 квітня 1961 року, право на пенсію за віком мають після досягнення ними такого віку:

- 57 років 6 місяців — які народилися з 1 жовтня 1958 року по 31 березня 1959 року;
- 58 років — які народилися з 1 квітня 1959 року по 30 вересня 1959 року;
- 58 років 6 місяців — які народилися з 1 жовтня 1959 року по 31 березня 1960 року;
- 59 років — які народилися з 1 квітня 1960 року по 30 вересня 1960 року;
- 59 років 6 місяців — які народилися з 1 жовтня 1960 року по 31 березня 1961 року.

Додатково повідомляємо, якщо вам буде призначено допомогу на випадок безробіття (крім одноразової для здійснення підприємницької діяльності), то пізніше, при призначенні пенсії за віком, до Вашого страхового стажу буде зараховано період отримання такої допомоги.