Минулого тижня до служби у справах дітей Шполянської райдержадміністрації прибули представники Черкаської обласної державної адміністрації з метою перевірки стану впровадження сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування — завідувач сектору з питань соціального захисту опіки, піклування та усиновлення дітей служби у справах дітей облдержадміністрації Галина Сутула та головний спеціаліст цього ж структурного підрозділу ОДА Світлана Сук. Окрім ознайомлення з веденням документації, інспектори вирішити відвідати безпосередньо декілька сімей, щоб ознайомитися з дійсним станом справ у родинах, вивчити їх проблеми, запити тощо. З цією метою Світлана Сук та очільником служби у справах дітей Шполянської райдержадміністрації Галиною Григор’євою побували у будинку сімейного типу родини Кавунів, які проживають у Шполі, та родині Ткачів у селі Капустине.
Завітавши до сім’ї Кавунів, гості відчули приємну, добру атмосферу затишного будинку та побачили щасливі дитячі оченята, бо живуть тут дружньо, наділені турботою і любов’ю своїх прийомних батьків — Олександра та Оксани. Діти з радістю розповідали допитливій Світлані Володимирівні про свій побут, відпочинок, навчання. Хто не знає, що це прийомні діти, ніколи не здогадається про це, бо живуть вони, як більш ніж близька рідня. Наввипередки розповідають про свої захоплення, повністю позбавлені ознак комплексів, природно відповідають на всі, навіть, дещо провокаційні запитання. Почуття родинної єдності цієї сім’ї скріплюється ще й небайдужістю і щирою любов’ю до України: на будинку діти прикріпили великий державний стяг, вдягаються у одяг з патріотичними малюнками.
Прийомна сім’я Ткачів з Капустиного теж справила приємні враження. Петро та Галина виховують четверо хлопчиків в умовах справжньої дружної родини. Двоє на даний час перебувають в санаторії, а двоє з радістю поспілкувалися з Світланою Сук, повідавши про всі свої шкільні пригоди та про те, як люблять своїх тата і маму.
«Загальне враження від поїздки залишилось позитивне, — розповіла Світлана Сук. — І хоча за кількістю створених прийомних сімей і будинків сімейного типу Шполянщина перебуває приблизно посередині порівняно з іншими районами області, все ж мені дуже імпонує атмосфера у наявних родинах. Бо для мене, як фахівця, головне, щоб діти почували себе комфортно з психологічної точки зору, повноцінно розвивалися і не замикалися в собі, наодинці з якимись комплексами. Діти жваві, відверті, не лякаються жодних запитань, охоче спілкуються. А це означає, що вони отримують у родинах не лише матеріальне, а й духовне, відчувають себе бажаними дітьми. Хотілося б, щоб в Україні було більше таких сімей».
Ганна ШВЕЦЬ (фото автора).