Про надання земельних ділянок учасникам АТО

У 2014 році Держземагентством України ініційовано заходи стосовно реалізації громадянами України — учасниками АТО, їх конституційних прав на безоплатне отримання земельних ділянок. Це здійснюється в порядку, визначеному чинним законодавством України. Передача земельних ділянок безоплатно у власність громадян у межах норм, визначених Земельним кодексом України, провадиться один раз по кожному виду використання.

Надання у власність земельних ділянок здійснюється у порядку, визначеному статтею 118 Земельного кодексу України («Порядок безоплатної приватизації земельних ділянок громадянами»), за умови, що учасник бойових дій не скористався своїм правом на безоплатне отримання у власність земельної ділянки та надав до клопотання, крім документів, які передбачено законодавством України, документ, що посвідчує його участь в АТО (посвідчення, довідка тощо) або засвідчену його нотаріальну копію. До клопотання, яке вони подають до відповідного органу виконавчої влади або оргаnну місцевого самоврядування, необхідно додавати погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб). Нині на території Шполянського району майже всі земельні ділянки сільсько-господарського призначення (рілля) державної власності пе-ребувають у користуванні.

Враховуючи вищенаведене, просимо орендарів земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності, у разі звернення, надавати учасникам АТО (їх представникам за дорученням) засвідчені нотаріально письмові згоди на вилучення земельних ділянок, в порядку встановленому законодавством та сприяти, по можливості, у розробленні документації із землеустрою.

Разом з тим просимо орендарів земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності, у разі надання письмових згод на вилучення земельних ділянок звертатися до відділу Держземагентства у Шполянському районі щодо отримання інформації стосовно внесення земельної ділянки, з якої планується вилучення частини земельної ділянки учаснику АТО, до Державного земельного кадастру.

У випадку внесення до Державного земельного кадастру земельної ділянки, з якої планується вилучення частини земельної ділянки, просимо вживати заходів щодо розроблення відповідної документації із землеустрою з послідуючим внесенням змін до Державного земельного кадастру.

Наголошуємо, що не розроблення орендарем документації із землеустрою та не внесення змін до Державного земельного кадастру не надасть можливості внесення до Державного земельного кадастру земельної ділянки, яка відводиться учаснику АТО.

Володимир ПОТАПЕНКО, голова Шполянської районної державної адміністрації.
Сергій ЗАЄЦЬ, в.о. начальника відділу Держземагентства у Шполянському районі.