Про результати праці шполянських аграріїв

НА ПОЛЯХ РАЙОНУ

За інформацією управління агропромислового розвитку Шполянської районної державної адміністрації, у 2016 році шполянські сільськогосподарські підприємства всіх форм власності зібрали урожай ранніх зернових та зернобобових із 20861 га площ землі. Всього намолочено 109713 т зерна при середній урожайності 53 ц/га. Розпочати вчасно кампанію осінньо-польових робіт значно завадила «небесна канцелярія» — відсутність дощів у вересні та їх затяжний період у жовтні, котрий, до того ж, супроводжується холодами. Тож на цей час ґрунт для посівів озимих підготовлений на 95,6% (18600 га при плані 19600 га). Зяблеву оранку здійснено на 58% (28900 га при плані 46364 га).

На полях LNZ Group, зокрема, збір урожаю триває. Директор з аграрного виробництва LNZ Group Роман Франчук розповідає, що на всіх полях компанії, що знаходяться в Черкаській та Сумській областях, вже повністю зібрано гібридний соняшник, який був висіяний на площах понад 1,5 тис. га. На завершальних стадіях і збір сої.

— У Шполянському районі ми висівали сою більш пізніх сортів, тож вона тільки нещодавно дозріла, — уточнює Роман Франчук. — Першими цю культуру зібрали на Сумщині. Загалом, упродовж останніх років LNZ Grouр суттєво збільшує площі сої. Це вигідна культура, яка ідеально підходить для сівозміни. Тож цьогоріч посівні площі сої були збільшені майже вдвічі — до 7 тис. га. Щодо гібридної кукурудзи, то першими із її зборами упоралися аграрії Сумщини та Лівобережжя Черкаської області. Ще 160 гектарів залишилося зібрати на Шполянщині.

Дещо інша ситуація із товарними посівами — соняшника і кукурудзи, які ще продовжують збирати. Зокрема, на Сумщині під збір підлягає ще понад дві тисячі гектарів соняшнику, а також вся кукурудза (9 тис. га). Чималі обсяги робіт лишаються і на полях Шполянського кластера. Як зазначає Роман Франчук, повністю зібрали лише соняшник, кукурудзи ж — лише 22%.

— Маємо великі посіви, тому рухаємося поступово, — зауважує фахівець. — Загалом по Україні кукурудзу ще мало хто встиг зібрати. До того ж непросто вести роботи зі збору урожаю після проливних дощів.

Саме від погоди залежить і тривалість збору культур, тож поки що фахівці не беруться давати точні прогнози щодо часу завершення всіх робіт.

Увесь зібраний урожай LNZ Grouр обробляє на власних виробничих потужностях. Зокрема, кукурудзу приймає Лебединський насіннєвий завод.

Як розповідає директор заводу Анатолій Ткаченко, для цього на підприємстві завчасно було проведено всі необхідні підготовчі роботи.

— Завод налаштований приймати заплановані об'єми кукурудзи згідно з графіком, і працює на повну потужність, — уточнює Анатолій Ткаченко.

Нагадаємо, що Група компаній «ЛНЗ» забезпечує роботою понад 3 тисячі працівників у сезон.

Оксана ШЕВЧЕНКО.