Сесія міської ради відбулася лише з третьої спроби

25 березня відбулася 44-та сесія Шполянської міської ради, де з третьої спроби міські депутати нарешті прийняли важливі рішення щодо змін до бюджету. Попередньо не збирався кворум, що унеможливлювало роботу з розподілу вільних залишків коштів, невикористаних з минулого року. Відтепер цілий ряд міських програм отримає додаткове фінансування. Як повідомляє сайт Шполянської міської ради, на капітальний ремонт шляхового полотна виділено 1,2 мільйона гривень, збільшені кошти і на грейдерування — 50 тисяч гривень. На освітлення вулиць направлено 720 тисяч гривень, що вдвічі більше ніж минулого року.

Як визначити вулиці, які мають бути відремонтовані

Спеціально створена комісія дійшла висновку, що найбільш потребують ремонту вулиці Тельмана, Лермонтова, Нахімова, Ватутіна, Боженка, Леніна, Котляревського (парк імені воїнів-інтернаціоналістів), Карбишева, Калініна, Калигірська та провулок 1-го Травня. Проте, як з’ясувалося, виділених коштів на всі шляхи не вистачить, тож на яких із них буде проведений ремонт першочергово, депутати вирішать пізніше.

Найбільше бюджетних коштів отримають комунальники, для цього на сесії затвердили спеціальну програму фінансової підтримки комунальних підприємств. Передбачається придбання сміттєвоза, бочки для вивозу нечистот, розкидача, тракторного причіпа та інше.

У нинішньому році продовжиться робота програми з ліквідації стихійного сміттєзвалища, що утворилося на в’їзді з боку с. Кримки.

Досить швидко депутати вирішили ряд земельних питань: погоджено дію договорів оренди землі підприємцям міста, надано громадянам земельні ділянки у власність та інше. Також вирішили забронювати частину земельних площ для подальшого виділення учасникам АТО.

Ворогам України не місце в нашому житті

Одноголосно підтримали звернення до Верховної Ради щодо визнання Російської Федерації державою агресором та вирішили на наступній сесії утворити спеціальну топонімічну комісію, яка займатиметься вивченням і підготовкою до розгляду питань перейменування вулиць міста, назви яких пов’язані з ворогами України.

Депутати міської ради обговорили питання щодо здійснення діяльності громадських організацій по збору коштів та надання допомоги учасникам АТО в місті Шпола. За результатами обговорення було прийнято протокольне рішення сесії про попередження громади міста через засоби масової інформації про можливі випадки шахрайства. 

Що може змусити депутатів систематично відвідувати засідання сесії?

Напередодні останнього сесійного засідання все більше місцевих жителів були обурені ставленням і поведінкою обранців , їх кпинили за пасивність і безвідповідальність перед виборцями. Справа в тому, що низька явка депутатів щоразу ледь утворює кворум для легітимності проведення сесій. Ось що думає про це жителька Шполи Лілія Фартушна, яка надіслала листа до редакції:

«Надії на швидке поліпшення стану справ в Україні після років руйнації і нав’язаної нам російськими окупантами війни є ілюзорними. Із шаленою швидкістю поглиблюється соціальна диференціація і соціальні контрасти. Засилля на всіх рівнях бандократії, яка скрізь, а особливо в містечках і селах, залишається єдиною реальною владою і становить небезпеку для майбутнього України. Успіх нових демократичних сил в одному — збільшувати свій реальний вплив у суспільстві (допомога воїнам АТО, волонтерство), формувати свій професійний конкурентоспроможний корпус претендентів на адміністративні посади, бажання творити висококультурне суспільство з високоетичним керівництвом на чолі.

Нам не обійтися без глибокої і всебічної національної самокритики, яка б виводила нас на причини наших невдач. Цей процес повинен торкатися в першу чергу влади на всіх її рівнях, бо вона не стала ні прозорою, ні підзвітною народові. І не стане, поки в нас не буде створено повноцінних структур громадянського суспільства, які її контролюватимуть і постійно тиснутимуть на неї через ЗМІ.

Як пояснять своїм виборцям 16 депутатів Шполянської міської ради зрив сесії, котра не відбулася 19 березня? Не з’явившись, вони унеможливили прийняття важливих для громади рішень. Так звані народні обранці (а це представники БЮТ і партії регіонів, якої начебто вже нема) своєю безвідповідальністю ганьблять всю громаду міста, всіх тих воїнів, які в цей час стоять на варті миру на Донбасі, ризикуючи життям. Як же ви можете дивитися в очі виборцям? Я впевнена, що, позичивши в Сірка очей, всі до одного дружно підете на нові вибори з великою надією на перемогу, добре знаючи ментальність людей, яким вистачає байдужості, малої активності, продажності. Це було видно з минулих парламентських виборів, на які з’явилися 51% виборців, а 49% де ж?

Наслідки таких виборів ми бачимо: в ролі найпослідовніших оборонців виступають держексплуататори. Соромно, але методи грабування, лобіювання власних інтересів, саботаж проектів, котрі зменшили б інформаційну, енергетичну, військову, культурну за-лежність від північного сусіда, — продовжують діяти. Але й багато людей, в тому числі й шполян, почали мислити по-іншому — з гаслом «Україна понад усе!» Тож, дорогі земляки, перед тим, як обирати свого депутата, поцікавтесь про його вклад у життя громади за період його каденції і чи відвідував він взагалі сесії, на яких вирішуються всі наші з вами суспільні проблеми. Бо інакше не розпочнемо жити по-новому...».

Наталія ДАВИДЕНКО.