Про що може розповісти головний біль

Головний біль завжди приносить розлад, він починається, зазвичай, у найбільш невідповідний момент. Багато людей помилково вважають, що у болю завжди одна причина, а вже про різновиди мігрені і зовсім чули одиниці. Які ж особливості у мігрені?

Геміплегічна мігрень

Досить небезпечний вид, який пов'язаний з порушеннями мозкового кровообігу. Геміплегічна мігрень за деякими ознаками нагадує інсульт: зникає чутливість, виникає слабкість у деяких м'язах, однак, на відміну від інсульту, симптоми зникають і розвиваються вкрай повільно. Мігрень, що сприяє м'язовим порушенням, складно передбачити, тим паче неможливо заздалегідь сказати, наскільки сильним виявиться напад слабкості. Якщо ви періодично переживаєте схожі симптоми, важливо без зволікань звернутися до фахівця, щоб уникнути незворотних наслідків.

Гормональна мігрень

За статистикою, жінки страждають через головний біль у кілька разів частіше за чоловіків: уся справа в естрогені, який здатний як провокувати біль, так і раптово його блокувати. Зазвичай, гормональна мігрень супроводжує початок менструального циклу — за два дні до початку. Що важливо — під час самої менструації біль завжди минає. 

Мігрень на тлі прийому лікарських препаратів

Нерідко «спусковим механізмом» мігрені стають звичайні знеболювальні засоби. Нехай доза і не перевищує норми, проте постійне вживання анальгетиків може призвести до хронічного болю. Людина, що постійно вживає анальгетики, різко реагує на гучні звуки, може не переносити яскраво виражених запахів — все це призводить до нового нападу. 

Мігрень і кофеїн

Кава часто допомагає боротися з головним болем, але водночас, напій може цей біль провокувати. Але шкодить кава лише у тому разі, коли ви починаєте вживати напій у неконтрольованих дозах, чергуючи його з вживанням великих доз зеленого чаю і гіркого шоколаду.