Професійна допомога: які соціальні послуги пропонують шполянам

У Шполянській міській територіальній громаді соціальні послуги надає комунальне підприємство «Центр соціальних послуг». Такі послуги надаються громадянам та сім’ям, які перебувають у складних життєвих обставинах  або  мають найвищий ризик потрапляння в такі обставини через вплив  різних негативних чинників. Про це «Шполяночку+» інформує директорка центру Людмила Шпоть.

         Складні життєві обставини найчастіше зумовлені: 

 • похилим віком; частковою або повною втратою рухової активності, пам’яті; невиліковними хворобами, хворобами, що потребують тривалого лікування; психічними та поведінковими розладами; інвалідністю;
 •  бездомністю; безробіттям; малозабезпеченістю;
 • поведінковими розладами у дітей через розлучення батьків; ухиленням батьками або особами, які їх замінюють, від виконання своїх обов’язків із виховання дитини; жорстоким поводженням з дитиною;
 • втратою соціальних зв’язків, у тому числі під час перебування в місцях позбавлення волі;
 •  насильством за ознакою статі; домашнім насильством; потраплянням в ситуацію торгівлі людьми; 
 • шкодою, завданою пожежею, стихійним лихом, катастрофою, бойовими діями, терористичним актом, збройним конфліктом, тимчасовою окупацією.

       Якщо ви або ваші рідні опинилися в скрутній ситуації, зумовленою переліченими чинниками, та потребуєте сторонньої допомоги, звертайтеся  за професійною допомогою до «Центру надання соціальних послуг».

У «Центрі соцпослуг» працюють такі структурні підрозділи:

- відділення соціальних послуг за місцем проживання, в умовах денного перебування та надання натуральної допомоги;

- відділення соціальної роботи;

- відділення стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання.

«Центр соцпослуг» надає наступні соціальні послуги: догляд вдома; догляд стаціонарний;  консультування; представництво інтересів; 5) посередництво (медіація); інформування; соціальний супровід; соціальна адаптація; кризове та екстрене втручання; натуральна допомога; соціальна профілактика.

     Соціальні послуги можуть надаватися безоплатно, платно та на умовах диференційованої плати, залежно від виду послуг, категорії отримувача та його доходів. Незалежно від  доходу безкоштовно всі соціальні послуги можуть отримувати:

 • особи з інвалідністю I групи;
 • особи, які постраждали від торгівлі людьми; 
 • особи, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі; 
 • діти з інвалідністю та діти, з певним переліком захворювань;
 • діти-сироти, діти позбавлені батьківського піклування та особи з їх числа віком до 23 років;
 • сім’ї опікунів, піклувальників; прийомні сім’ї; дитячі будинки сімейного типу; сім’ї патронатних вихователів; 

      Окрім перерахованих категорій, всі соціальні послуги також безоплатно надаються особам, які їх потребують та середньомісячний сукупний дохід яких становить менше двох прожиткових мінімумів для відповідної категорії осіб.

    Якщо маєте додаткові запитання  або дізналися, що в якісь родині порушуються права дітей, неналежним чином виконують батьківські обов’язки, проживають неповнолітні, схильні до правопорушень, потребують допомоги/ догляду люди похилого віку, особи з інвалідністю, які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги – просимо звертатися до   «Центру надання соціальних послуг»: 

 адреса: вул. Соборна,45 м. Шпола Черкаська область, 20603.

 тел. 2-04-72.