Учасник АТО Олександр Гаврилов: «Пільговий кредит — реальний шлях отримання житла вже зараз»

  Піклуючись про покращення соціального стану учасників бойових дій в зоні АТО, які проживають на Шполянщині,

депутати районної ради ще 11 квітня 2017 року прийняли рішення про виділення коштів на фінансування районної Програми забезпечення учасників АТО та членів їх сімей житлом у 2017-2020 роках, затвердженої в межах обласної програми.

І от наприкінці року на умовах пільгового кредитування, в рамках дії згаданої програми, учасник бойових дій в зоні АТО шполянин Олександр Гаврилов зміг придбати квартиру в Шполі.

Співфінансування становило з обласного бюджету — 10% (54 тис.744 грн),  з районного  — 50 % (273 тис. 719 грн) та міського Шполянської ОТГ — 40% (218 тис. 975 грн).

Програма здійснюється за пільговим житловим кредитуванням з відсотковою ставкою в 3 % — за рахунок коштів обласного бюджету на умовах співфінансування з місцевих.

При цьому перший внесок в розмірі 20 % від вартості житла покривається за рахунок бюджетних джерел. Якщо ж родина має дітей, цей відсоток збільшується до 35, залежно від їхньої кількості.

  Олександр Вікторович, завітавши до нашої редакції, висловив щиру вдячність обласній, районній та міській владі за предметну допомогу в такому важливому питанні як придбання житла для його молодої сім’ї.

  — Так, саме депутати і міської, і районної ради, керівники району та Шполянської ОТГ суттєво посприяли коштами в отриманні житла на пільговій основі, — каже Олександр Вікторович. — Хочу зазначити, що кожен учасник бойових дій в зоні АТО може скористатися дією районної Програми забезпечення учасників АТО та членів їх сімей житлом у 2017-2020 роках. Але потрібно приділити час для оформлення документів. При цьому якоїсь непотрібної тяганини чи зволікання я не відчув. Спочатку я звернувся до Черкаського регіонального управління Державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву», спільно з яким розроблялася обласна програма. Зібрав і здав повний необхідний пакет документів. Як бачите, чекати довелося зовсім недовго — приємний подарунок у вигляді власного житла я і моя сім’я отримали до Дня Святого Миколая. Тож хочу звернутися і до всіх бойових побратимів зі статусом учасника бойових дій: на власному прикладі раджу звертатися, оформляти документи і отримаєте реальну можливість придбати своє житло.

  Як повідомляв раніше заступник голови Черкаської облдержадміністрації Віталій Коваль, попит на отримання пільгових кредитів зростає, і все більше атовців звертаються з бажанням оформити вигідне кредитування. Найбільшої популярності програма набула в м. Черкаси. Директор Черкаського регіонального управління  державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву» Олександр Паливода повідомив, що учасники АТО, які вже отримали за Програмою житло в кредит, задоволені, оскільки в середньому щомісячна плата становить 1-1,5 тис. грн, що дешевше, аніж винаймати житло.

Наталія СТОРЧАК