Прокуратура вимагає скасувати рішення міськради, яким незаконно оформлено право власності на Шполянський завод запасних частин за російським підприємством

Прокуратурою Шполянського району в інтересах держави заявлено позов до суду про скасування рішення виконавчого комітету міської ради, яким незаконно оформлено право власності на майновий комплекс Шполянського заводу запасних частин за російським підприємством «Метровагонмаш».

Так, в ході прокурорської перевірки встановлено, що у 1996 році виконавчий комітет Шполянської міської ради народних депутатів всупереч положенням Угоди між Україною та Російською Федерацією про взаємне визнання прав та регулювання відносин, без належних повноважень прийняв рішення, яким майновий комплекс Шполянського заводу запасних часнин визнав власністю підприємства Російської Феде-рації ВАТ «Метровагонмаш».

За результатами встановлених порушень прокуратурою в інтересах держави заявлено позов до суду, який на даний час знаходиться на розгляді.

За ініціативи прокурора вказаному підприємству судом заборонено вчиняти будь-які дії щодо відчуження спірного майна. Розгляд справи перебуває також на контролі прокуратури Черкаської області. Як прокоментував цей факт прокурор Шполянського ра-йону Сергій Кравченко, в разі задоволення позову прокуратури завод буде повернуто у власність держави Україна. Цей крок направлений на попередження махінацій під час можливих спроб привласнення підприємства і його майна. Важливо зазначити, що позов ніяким чином не впливає на функціонування підприємства, арешт на майно не накладається, що дозволяє продовжувати здійснювати ді-яльність.

За інформацією прокуратури
Шполянського району