Прощавай, школо: скільки коштує випускний

Випускний вечір – урочисте свято закінчення школи, яке подібне до першого балу, що відкриває дорогу в нове доросле життя. На випускному вечорі кожна дівчина бажає бути найкрасивішою, найщасливішою і найпривабливішою. Тому випускниці тривалий час активно, але ретельно обирають сукні, зачіски і макіяж, щоб затьмарити всіх на святкуванні. Юнаки, хоч і не так прискіпливо обирають костюм, але все одно, хочуть залишитися в пам’яті вчителів, подруг і друзів, батьків такими красенями. Батьки також хочуть, щоб їхнє чадо було найкращим і намагаються втілити в життя їхні мрії. Скільки ж коштують такі мрії дізнавалась «Шполяночка+».

Вбрання – основний об’єкт витрат

Відомо, що на зовнішній вигляд завжди витрачалося найбільше коштів. Кожна дівчина мріє про розкішну вечірню сукню, професійний макіяж та зачіску в салоні. А хлопці декілька місяців активно шукають стильні костюми і взуття. Проте, яку суму в результаті зажадає така мода?

Для дівчат головною покупкою є сукня. Марина, одна із цьогорічних випускниць, поділилась із нами інформацією про випускні сукні. Дівчина розповіла, що її подруги-однолітки у виборі вбрання поділились на дві групи. Перші купують сукні в брендових салонах чи шиють на замовлення. Ціна на таке вбрання становить 10+ тисяч гривень. Друга група купує плаття з середньостатистичними цінами великих міст – 5—10 тисяч гривень.

Проте, є ще одна група випускниць, які відмовляються за шалені гроші купувати «одноразове» вбрання і беруть сукні в оренду на 1—2 дні. Вартість її залежить від вартості сукні, але середньостатистична оренда в салоні коштує 2—4 тисячі гривень. Погодьтесь, економніше, але тут є певні нюанси. Якщо пошкодити сукню, яку взяли в оренду, необхідно відшкодувати її повну вартість. Тут необхідно бути пильними та обачними.

— Я закінчила школу три роки тому. Тоді мені купили сукню за 9 тисяч. Після випускного вечора я не одягла її жодного разу. Тому раджу випускницям обирати практичні сукні, за доступною ціною. Якщо навіть і купувати за такі кошти, то таке, що одягнеш ще не раз, — ділиться досвідом Анна.

Крім цього необхідно ще купити взуття та аксесуари. Якщо взуття брендове і шкіряне, то коштуватиме воно від 3 тисяч. На прикраси також буде витрачено близько тисячі. Невід’ємною частиною є похід до салону краси, який включає в себе в середньому: зачіску (400 грн); макіяж (500 грн); манікюр (300 грн).

Зібратись хлопцеві набагато простіше та дешевше. Костюм, сорочку, краватку можна придбати на 2—3 тисячі гривень, взуття та аксесуари — на 1—1,5 тисячі гривень. У брендових магазинах одяг за 7+ тисяч гривень, а взуття – близько 6 тисяч гривень. Проте хлопці також часто звертаються до оренди костюмів, яка їм обходиться в середньому 2—3 тисячі гривень.

Щодо послуг салонів краси, то парубки також бронюють місця для зачісок. Останніми роками ця тенденція зросла. Хлопці віддають за стрижку та укладку волосся 200 — 300 гривень.

Ціни на святковий бенкет випускників

Бенкетувати для українців – справа честі. У середньому за одного у місцевих ресторанах доведеться заплатити від 500 гривень. Також батьки оплачують місця вчителям. Тому, якщо брати в середньому, то на святкування родини необхідно виділити до 2 тисяч.

Також потрібно врахувати вартість послуги ведучого заходу — від 2 тисяч; послуги фотографа, які на таких заходах обходяться в таку ж суму.

Загальна сума витрат на випускний минулого року становила близько 15 тис. грн. Однак, значною мірою сума залежить від населеного пункту і рівня навчального закладу.

Думки випускників про витрати:

—Я чекала свій випускний бал ще з першого класу! Продумувала детально свій образ протягом багатьох років. Хіба я можу економити на собі, якщо це буде лише раз у житті? Це подія, яку пам’ятатиму завжди, тому я зобов’язана подобатись собі і всім без винятку! — каже Валерія.

— Потрібно цінувати те, що маєш. Я не хочу витрачати багато коштів своїх батьків. Їхня зарплатня щомісяця близько 4 тисяч. Можливо, це через те, що я хлопець, але мені здається, що я повинен, якщо не самостійно забезпечити свій вигляд, то хоча б не дуже перебирати. Адже це неабияк «вдарить по кишені» сімейного бюджету, — ділиться Богдан.

— Не скажу, що обираю речі із захмарними цінами, але і не розкидаюсь грошима. Я придбала сукню, яку з легкістю зможу одягнути і просто в ресторан, і на весілля, і на день народження. З прикрасами так само. Кожен дивиться на свій рівень і обирає за можливостями, — коментує Катерина.

— Мій девіз на випускний — «Гуляти на широку ногу!». Не тому, що хочеться справити якесь враження на однокласників, а тому, що ці емоції запам’ятаються назавжди. Саме шкільний випускний вечір не повториться більше ніколи, — каже Владислав.

— Куди важливіші емоції від свята, ніж те, хто в чому буде одягнений. Я ніколи не звертала на це уваги, тому для мене це дивно. Навпаки, необхідно запам’ятати посмішки однокласників, слова вчителів, останній урок. Випускний – не показ мод. Це свято, на якому дорослішаєш, — коментує Ангеліна.

Нагадуємо, що:

Українських школярів закликали відмовитись від запуску повітряних кульок

Повітряні кульки після запуску у повітря шкодять навколишньому середовищу та тваринам, тому в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун підтримала заклик еко-активістів відмовитися від їхнього використання під час прийдешніх випускних та інших святкувань.

За її словами, повітряні кульки можуть подолати великі відстані, забруднюючи найвіддаленіші і незаймані куточки нашої країни. Після відпускання в небо кульки падають назад на поверхню землі та у водойми. Термін їхнього розкладання складає від 4 років, капронових стрічок — понад 100 років.

Натуральні латексні кульки класифікуються як пластикові відходи через зовнішні фізичні характеристики матеріалу. А пластик – дуже шкідливий для довкілля, тварин та здоров’я людини, нагадує Супрун.

Окрім того, яскраве забарвлення кульок та стрічок дуже приваблює тварин і птахів.

—Більшість тварин не здатні відрізнити їжу від сміття, тому вони можуть випадково проковтнути залишки кульок, які можуть завдати їм шкоди. Коли тварина поглинає залишки кульки, вона може блокувати її шлунково-кишковий тракт. Внаслідок чого тварини більше не можуть їсти та гинуть від голоду,— написала очільниця МОЗ.

Залишки повітряних кульок, що потрапили у воду, дуже схожі на медуз чи інших невеликих морських створінь, тому їх споживають в їжу більші мешканці водойм.

Повітряні кульки шкодять і птахам – окрім того, що вони також споживають залишки цих виробів, пернаті часто заплутуються в стрічках і не можуть більше літати.

— В одному з досліджень було виявлено, що повітряні кульки та їхні частини є провідною причиною загибелі морських птахів, — зазначила Супрун.

В. о. міністра порадила випускникам замість запуску повітряних кульок зробити щось корисне для довкілля — наприклад, посадити дерева чи квіти.

— Не варто свідомо забруднювати природу та шкодити тваринам і птахам, якщо існують більш дружні до довкілля способи відсвяткувати важливі події, – резюмувала Уляна Супрун.

ЮЛІЯ ЗАРУДНІЦЬКА