Проведено перерахунки пенсій

З 1 травня 2016 року Законом України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» збільшено розмір прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб з 1074 до 1130 гривень.

У звя’зку з цим із 1 травня поточного року управлінням Пенсійного фонду у Шполянському районі проведені перерахунки пенсій.

— Фахівцями фонду проведений перерахунок мінімального розміру пенсії для осіб, пенсія яким призначена до 1жовтня 2011 року, за наявності у чоловіків 25, а у жінок — 20 років страхового стажу, та пенсія яким призначена або перерахована з врахуванням стажу та заробітку після 1жовтня 2011 року за наявності у чоловіків 35, а у жінок — 30 років страхового стажу. Відтепер вони отримують не менше 1130 гривень, — інформує начальник управління Пенсійного фонду України в Шполянському районі Борис Курінний.

У пенсіонерів, які не мають вищеназваного нормативного стажу, пенсія залишилася без змін. Також у більшості жінок, які пішли на пенсію достроково у 55 років, розмір пенсійних виплат теж не змінився. Не збільшилися розміри пенсій і у тих пенсіонерів, що мають у складі пенсії зафіксовану на 1 вересня 2015 року суму індексації, яка перевищує суму підвищення пенсії у травні 2016 року.

Відповідно до абзацу другого частини 3 ст. 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» працюючим пенсіонерам у разі збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, пенсія не перераховується.

Підвищилися розміри пенсій за понаднормативний стаж, а також доплати, підвищення та надбавки, які залежать від прожиткового мінімуму. Всього в Шполянському районі отримають підвищення 13225 пенсіонерів, а загальна місячна потреба на виплату пенсій збільшиться у травні на 693 тисячі гривень. Середня пенсія у шполян відтепер складе 1450 гривень.

Перерахунки проведені автоматизовано і людям звертатися до пенсійної установи не потрібно.

За інформацією прес-служби управління Пенсійного фонду в Шполянському районі