Цього дня ранок пообіцяв не виснажливу спеку, а благодатну прохолоду, котра дозволить з більшою наснагою механізаторам Групи компаній «ЛНЗ» виконувати чи не найголовнішу місію не лише в своєму житті, а й в контексті долі своєї країни. Збирання пшениці цьогоріч обіцяє добрий урожай, хоч і подекуди від злив і шквалів вона лягла долі, що ускладнило молотьбу.
Жнивувати в ГК «ЛНЗ» розпочали ще 6 липня. Відтоді молоді й енергійні, кваліфіковані механізатори, експлуатуючи сучасну новітню техніку, невтомно працюють з ранньої години далеко за опівніч. Чи встигають виспатися, відпочити за декілька годин? Але не про це клопіт — успішно зібраний урожай не лише принесе статок у їхні домівки, а й у спільну державну скарбницю, дозволить реалізовувати соціальні міні-проекти в громадах. Адже ГК «ЛНЗ» не один рік доводить на реальних справах серйозність намірів корпорації як соціально відповідального бізнесу.
От лише б у небесній канцелярії були схильними до хліборобів — зіслали гарні погодні умови до завершення обмолоту!
Днями арсенал сільськогосподарської техніки новітнього зразка можна було побачити на одному з полів СТОВ «Першотравневе» ГК «ЛНЗ». Вночі тут пильнувала охорона, а вранці колектив комбайнерів після чергового трудового дня знову поспішав за кермо, щоб прямувати на пшеничні поля. Кожен жваво проводив огляд свого агрегату, приводив його до повної готовності, й за мить лише невелика курява свідчила про ночівлю цього незвичайного машинно-тракторного стану. За комбайнами вслід вирушив ґрунтообробний агрегат для подальшого обробітку ґрунту під майбутні посіви, що відповідає технології вирощування та технологічним картам, розробленим у компанії, при цьому враховуючи сівозміну полів. Турбується керівництво Групи компаній «ЛНЗ»
Механізатор з 30-річним стажем Анатолій Іванович КУБЕНКО —
поважний старійшина у молодому колективі.
і про те, щоб працівники сито пообідали та повечеряли. Польову кухню їм щодня привозять у поле кухарі їдальні СТОВ «Першотравневе».
За словами головного агронома ГК «ЛНЗ» Юрія Багмета, на жнивах в корпорації задіяно близько 200 механізаторів та більше десятка агрономів. Після того, як зібрали насіннєві площі ячменю (350 га) та гороху (300 га), настала черга молотити пшеницю, площі якої знаходяться у Товмачі, Кавунівці, Кримках, Станіславчику, Буртах, Надточаївці, Лозуватці, Кам’януватці, Журавці, Сердегівці, Шполі. Всього — понад 6 тис. га. За попередніми даними, урожайність пшениці в цьому році сягнула близько 75 ц/га, що й відповідає запланованому.
Вантажна техніка із зерном відразу з поля бере курс на Лебедин — до сучасного модуля елеватора ПАТ «ЛНЗ» на зберігання та доробку. Тож незабаром на столі запахне хлібом з нового урожаю!
Коли механізатори вже рушали у поле, я запитала, які ж прийнято висловлювати побажання хліборобові в дорогу, як то мисливцю «ні пуху, ні пера!». Наймолодший з них відразу відповів: «Треба сказати — з Богом!».
Тож нехай благословить Господь наших трударів, чиї руки пахнуть хлібом, та посилає благодать на Україну!
Наталія ДАВИДЕНКО (фото автора).