Рада, що підсумувала рівень життя в Україні

    24 жовтня у Києві відбулося засідання Ради регіонального розвитку під головуванням президента України Петра Порошенка.

Під час промови глава держави зазначив, що найгірше в українській економіці вже в минулому, а країна не просто вистояла, не просто уникла дефолту, а заклала основу для сталого розвитку, — повідомляє сайт Адміністрації Президента України.

   Петро Порошенко підкреслив, що влада робить перші важливі кроки після жорсткої економічної кризи, спричиненої війною. За його словами, війна ще дуже далека від завершення, хоча є «світло в кінці тунелю». «Якщо в 2015 році, коли я виступив з ініціативою про введення «блакитних шоломів», миротворців на Донбас для забезпечення стійкого та надійного миру, як першого етапу повернення українського суверенітету на Донбас, ніхто в це не вірив. І до речі ніхто в світі нас тоді не підтримав. Сьогодні, коли я нещодавно повернувся з сесії Генеральної Асамблеї ООН, ми маємо тверду підтримку наших партнерів», – розповів Глава держави. Він додав, що сьогодні, 24 жовтня, у світі відзначається День ООН, який Україна зустрічає вагомими здобутками як член Ради Безпеки ООН. Президент зауважив, Україна в повному обсязі скористається цим для забезпечення миру, бо мир сьогодні — це те, чого чекають українці.

   Головні підсумки засідання

  • Програма підтримки фермерства до 2020 року, яку розробив Кабінет Міністрів України значно підвищить економічні показники в сільській місцевості, та зокрема дозволить підвищити кількість робочих місць в 5 разів.
  • Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман в ході засідання Ради регіонального розвитку відсторонив виконуючого обов’язки голови державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Олега Цвяха від посади.
  • На реконструкцію Шулявського мосту в столиці потрібно півтора мільярда гривень. Також ремонту потребують ще 75 київських мостів.
  • ·У наступному році на дороги в Держбюджеті передбачено 45 млрд гривень, це на 15 млрд гривень більше, ніж у поточному році.
  • Українські військовослужбовці, які перебувають на фронті у зоні проведення антитерористичної організації на Донбасі отримують не менше 17,5 тисяч гривень.
  • За 2016-2017 роки в Україні обсяг контрафактного пального на ринку зменшився з 35% до 15%.
  • ·За останні три роки в рамках державної програми «Теплі кредити» було профінансовано 4,8 млрд грн, з яких 3,2 млрд було надано «Ощадбанку». Програмою могли скористатися 240 тисяч родин.
  • Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що існує проблема відносно умисного завищення тарифів на комунальні послуги для населення, коли в тарифи записують «ліві» витрати.
  • Президент України Петро Порошенко зауважив, що нині є політикани, які закликають до дестабілізації та хаосу, щоб звести нанівець всі ті позитивні зрушення, які народ просто вистраждав за 3,5 роки випробувань.

    «…Із реформ, безумовно, і ми тут можемо всі підтвердити, що однією з найголовніших і найрезультативніших є децентралізація. За три роки її впровадження власні доходи місцевих бюджетів зросли приблизно в два з половиною рази. Але є ще більш узагальнюючий показник. В середині минулого десятиліття, коли я працював головою відповідного парламентського комітету, частка місцевих кошторисів з трансфертами у зведеному бюджеті складала менше 30%. В 2015 році, коли ми започаткували програму децентралізації, вона була вже 45%. Цього року її частка є 49,3%. Ми наблизилися до показника 50 на 50. Це означає, що незабаром місцеві бюджети будуть перевищувати бюджет державний. Це є найяскравіша характеристика, чим є децентралізація насправді. Передані права, гроші, повноваження. Але я хотів би, щоб не забували про відповідальність», — наголосив Президент.