Районна влада дослухалась до міської: нове приміщення для територіального центру відтепер шукатимуть разом

У Шполі комісія з числа владців, депутатів та підприємців шукатиме нове приміщення для Центру соціальної адаптації. Нині він знаходиться на території шполянського дитячого садочка «Калинка». Саме через таке сусідство дитячий садочок і опинився у центрі уваги всього міста.

Поруч з дитячими групами територіальний центр існує вже не один рік. І від батьків впродовж цього часу надходять скарги та листи із проханням перемістити центр до іншого приміщення.

— Спершу це був Центр дитячої реабілітації. А 2010 року, за ініціативи райдержадміністрації, Центр дитячої реабілітації був перепрофільований на територіальний центр надання соціальних послуг для людей похилого віку та людей із фізичними вадами, — розповідає начальник юридично-господарського відділу Шполянської міськради Марина Кулішова. — Впродовж останніх двох років від батьків дітей, які відвідують цей садочок, до нас постійно надходять листи із проханням переселити центр соціальної адаптації до іншого приміщення.

Останній лист на ім’я міського голови Шполи з аналогічним проханням надійшов вже цього року. Аргументація батьків чітка й зрозуміла — групи у садочку переповнені, тому існує нагальна потреба вивільнити приміщення й створити там ще одну дитячу групу.

Є ще й інший аргумент — законодавчий. Відповідно до закону, — наголошує міський голова Шполи Сергій Кравченко, — у дошкільних закладах не можуть перебувати інші організації.

— Окрім звернення батьків, ми маємо ще й прохання завідувачів з інших садочків. Вони також просять створити на базі «Калинки» групу і таким чином перевести до неї ще й дітей з інших садочків. Ситуація така, що розвантажити садочки можна тільки за рахунок «Калинки», інших можливостей у нас немає, — пояснює Сергій Кравченко.

До того ж, додає він, угода оренди приміщення дитячого садка у терцентру закінчилася ще в листопаді 2015 року. Міський голова зазначає, що на сесії міської ради було прийнято рішення про продовження терміну оренди терцентру до квітня.

Він наголошує, що в жодному разі не йдеться про виселення територіального центру.

— Ми говоримо про його переїзд до іншого приміщення, — наголошує міський голова Шполи. — Тим більше, у цьому питанні — знаходженні альтернативного приміщення — нас підтримує і Черкаська облдержадміністрація.

Про терміновість вирішення цієї проблеми говорить і за-відувачка дитсадка «Калинка» Людмила Колісник. За її словами, групи справді переповнені.

— При нормі п'ятнадцять діток у групах раннього віку у нас групи по 27 дітей. А у старших групах то й по 31 дитині. На нинішній рік маємо вже тридцять заяв від батьків, які хочуть привести до нас дітей. Нам потрібно десь їх розміщувати, а місця немає, — зазначає Людмила Колісник.

Щоб розібратися у ситуації, 3 лютого у Шполянській РДА зібрали нараду за участі представників різних політичних сил та громадськості. Голова Шполянської РДА Володимир Потапенко спершу наполягав на тому, що терцентр потрібно залишити на місці, а для дітей відремонтувати інше крило садочка, яке нині перебуває у жахливому стані.

Утім підрахунки свідчать, що така ідея обійшлася б міському і районному бюджету щонайменше у мільйон гривень, а це для Шполянщини — непідйомна сума, тим паче, коли мова йде про значно менші затрати для комфортного вирішення проблем обох зацікавлених сторін (як терцентру, так і садочка).

Тож після дискусії районна влада все ж пристала на пропозицію мера про переїзд терцентру. Для цього вирішили створити комісію, яка відшукає приміщення. Перевагу надаватимуть спорудам у центрі міста. Як варіант розглянуть і придбання приватного будинку.

— Ми готові взяти на себе частину фінансування ремонту нового приміщення. Скажімо, п’ятдесят відсотків оплачує район, а інші п’ятдесят — ми. Також готові допомогти грішми і якщо будівлю доведеться купувати, — підкреслює Сергій Кравченко. — А також виділимо близько 250 тисяч гривень на ремонт та реконструкцію приміщення садочка, де поки базується територіальний центр, щоб перелаштувати його під дитячу групу.

Цікаво, що у самому ж територіальному центрі для пенсіонерів та інвалідів говорять, що вони не проти переїзду.

— Насправді, ми переживали, що нас взагалі закриють, тому й підняли цю колотнечу, — зізнаються в територіальному центрі.

Ганна ЛЕОНІДОВА.