Районний військовий комісар Олександр ТІХОНОВ: «Вимоги до призову і прийому на контрактну службу в 2017 році стануть жорсткішими»

Третій рік не згасає воєнний конфлікт на сході України, не відступає російський агресор від свого нав’язливого імперського комплексу та продовжує фінансувати новітню гібридну війну з Україною. Не один рік він готувався до цієї агресії, яку планував, напевне, завершити, бліц-кригом. Впроваджував агентуру на українську територію, яка метастазами розповсюджувалася всіма сферами функціонування нової вільної, але доволі кволої, держави. І головним прицілом була, ясна річ, українська армія, яку намагалися зсередини знищити, деморалізувати, дискредитувати. Це йому вдалося, а от розрахунок на несвідому позицію народу став провальним і ключовим водночас. Українська армія відродилася мов фенікс із попелу, і надалі зміцнюється. Про це йшлося у бесіді кореспондента «Шполяночки+» із Шполянським районним військовим комісаром Олександром ТІХОНОВИМ:

— Сьомого грудня Кабмін видав постанову, якою встановлюються суворіші умови щодо обліку, розшуку і доставці громадян, які ухиляються від призову. Ці повноваження покладаються на поліцію.

Отже, це свідчить про серйозні наміри удосконалити систему і навести лад у ній, — зазначає Олександр Іванович. — Ніхто нині не має забувати, що війна триває і потрібно ще докладати зусиль, щоб вистояти і перемогти окупанта.

— Як виконує Шполянський райвійськкомат плани щодо призову?

— За 2016 рік ми повністю виконали завдання по строковій службі: весняний призов — на 108%, осінній — на 100%. Шполянський райвійськкомат пе-ребуває в рейтингу Черкаської області на 5—6-й позиції. Але прикро, що деякі несумлінні громадяни наполегливо ухиляються від свого обов’язку перед державою, наприклад, такі «герої Шполянщини», як жителі Кримок Віталій Бурківський та Євгеній Страдецький, Олександр Стрижак із Скотаревого, Олександр Шеремет із Матусова, шполянин Віталій Якимович. Як я вже зазначив, у наступному році за ухиляння від строкової військової служби посилюється вжиття заходів. Взагалі за середнім показником.

Чому громадяни ухиляються від проходження строкової служби?

— Важко сказати. Адже для кожного чоловіка пройти випробувальний вишкіл, військову підготовку має бути за честь. Тим паче, що строкова служба не передбачає участі у бойових діях на фронті. Нині Україна повністю перейшла на контрактну армію.

— Які вимоги ставляться до контрактників?

— Вимоги до прийому військових-контрактників з наступного року теж стануть жорсткішими. Не кожен може відповідати поставленим критеріям. Хоча законодавство дозволяє чоловікам служити в ЗСУ до 60 років, але військові частини ставлять умову для рядових солдат не старше 50 років, офіцерів — до 40 років, тобто, існує віковий бар’єр. Важливою умовою є досвід, практика, навики, професійність, що дозволяють переходити із кількості в якість. Термін контракту з 2017-го року становитиме 1 рік, а для учасників бойових дій в зоні АТО — 6 місяців. Хто має бажання підписати контракт за старими умовами, той має встигнути це зробити до кінця грудня.

Також з наступного року збільшується і зарплата військовим — на 10—20%. Приймати рішення потрібно сьогодні, а не чекати кращих часів, бо країна потребує захисту невідкладно. Українську армію треба розбудовувати і надалі, зміцнювати її навіть після перемоги. Бо це запорука миру і спокою на багато років. Як кажуть, не хочете утримувати свою армію, годуватимете чужу. І щоб такого не сталося, держава постійно підсилюватиме ресурсами Збройні сили України.

Інтерв’ю
Наталії СТОРЧАК.

Шполянський районний військовий комісар отримав державну нагороду!

До Дня Сухопутних військ України Президент Петро Порошенко відзначив державними нагородами АТОвців Черкащини. Відповідний Указ оприлюднено на офіційному сайті глави держави.

Орденом «За мужність» ІІІ ступеня нагороджено начальника штабу батальйону «Черкаси», підполковника Олександра ТІХОНОВА. Нині він служить військовим комісаром Шполянського району.

«Депутатський корпус Шполянської районної ради приєднується до найкращих побажань Олександру Тіхонову. Впевнені, що на прикладах таких героїчних вчинків мають виховуватися нові покоління українських героїв. Олександр Тіхонов є прикладом для всіх нас!» — такі привітання оприлюднено на офіційному сайті Шполянської районної ради, до яких приєднується і колектив редакції «Шполяночка+».